Bush’a Hayır Kampanyası Faaliyet Raporu

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1 Eylül 2004 – Basın Açıklaması – İstanbul

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu (Küresel BAK) olarak 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Beşiktaş iskelesinde elimizde mumlarla oturma eylemi yaptık.

200’den fazla kişinin katıldığı eylemde sık sık Amerika’nın Irak ve Ortadoğu’nun geri kalanındaki politikalarına karşı sloganlar atıldı.

24 Eylül 2004 – Basın Açıklaması – İstanbul / İzmir

27 Eylül 2004 pazartesi günü, İkinci İntifada’nın başlangıcının dördüncü yıldönümünde, Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu olarak İstanbul ve İzmir’de basın açıklaması yaptık.

  • İstanbul’da, saat 19.00’da İstiklal Caddesi Galatasaray Postanesi önünde yapılan basın açıklaması ve oturma eylemine yaklaşık 200 kişi katıldı.

Mustafa Alabora tarafından basın açıklamasının okunmasının ardından mumlarla oturma eylemi yapıldı.‘Irak’ta savaşa hayır, Filistin’e Özgürlük pankartının açıldığı eylemde, ‘Filistin’e Özgürlük’, ‘Busharon’u durdurun’, ‘Duvar yıkılsın halklar buluşsun’ dövizleri taşındı ve ‘Irak halkı kazanacak’, ‘Filistin halkı yalnız değildir’, ‘Katil Bush hesap ver bugün kaç çocuk öldürdürn’ sloganları atıldı.

Caddeden geçen halkın da ilgi gösterdiği eylemde Bush ve Sharon sık sık alkışlarla ve ıslıklarla protesto edildi.

  • İzmir’de yapılan basın açıklamasında bezden sembolik olarak yapılan İsrail duvarına eyleme katılanlar fikirlerini yazdılar. İzmir Küresel BAK sözcülerinden Mevlüt Ülgen’in okuduğu basın açıklamasında sık sık İsrail’i ve Amerika’nın Irak’ı işgalini protesto eden sloganlar atıldı. Eyleme 100 kişi katıldı.

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu olarak, İspanya, İtalya, İngiltere ve Hollanda’daki savaş karşıtları ile eşzamanlı olarak gerçekleştirdiğimiz eyleme basının ve savaş ve işgal karşıtlarının  ilgisi yoğun oldu.

‘Bush’a Hayır, Irak’ta İşgale Son’ başlıklı basın açıklamamızı Harun Tekin ve Julide Kural okudu. Daha sonra katılan sanatçı arkadaşlarımız şarkılar söyledi ve şiirler okudular.

Sık sık savaş ve işgal karşıtı sloganlar attık. Sık sık Bush ve arkadaşlarının kulaklarını çınlattık (!)

Kampanyamıza ve bugün Taksim’e gelerek  bize destek verenlere, teşekkür ediyoruz.

Eyleme katılanlar:

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, KESK Genel Başkanı Sami Evren,İstanbul Tabip Odası Başkanı Gencay Gürsoy,Türk Diş Hekimleri Birliği Gn. Bşk. Celal K. Yıldırım,TMMOB Y.K.Üyesi Hüseyin Yeşil,Tarımcılar Vakfı Başkanı Abdullah Aysu,KESK Kadın Sekreteri Sevgi Göğce,Mazlum Der Başkanı Mustafa Ercan,Özgür Der Y.K. Üyesi Kenan Alpay,SODEV Md. Erol Kızılelma,DSİP Genel Başkanı Doğan Tarkan,ÖDP Genel Bşk. Yrd. Masis Kürkçügil,Mustafa Alabora,İlkay Akkaya,Harun Tekin (Mor ve Ötesi), Jülide Kural,Zeynep Tanbay,Orhan Alkaya,Sezai Sarıoğlu,Nevzat Çelik,Ahmet Mercan,Av. Bozkurt Nuhoğlu,Tayfun Mater,Hakan Tahmaz,Roni Marguiles,Sabahat Türkler,Yıldırım Türker,Murat Çelikkan, Bülent Uluer

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.