30 Mayıs 2020 – Hrant’ın Arkadaşları: Karşı karşıya olduğumuz durum görmezden gelinebilecek türden değil

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Hrant Dink Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada, vakfa yönelik ölüm tehditlerinin gönderildiğinin duyurulmasının ardından sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, insan hakları aktivistleri, bu gibi tehditlerin gözardı edilemeyeceğini belirterek, sorumluların yargı önüne çıkarılması çağrısında bulundular.

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu olarak bizler de Hrant Dink Vakfı’na yönelik bu tehditleri kınıyoruz ve sorumluların bir an önce cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Hrant’ın Arkadaşları grubunun basın açıklaması şöyle:“Hrant Dink Vakfı, geçtiğimiz iki gün içerisinde vakfa yönelik yapılmış olan ciddi tehditlere dair bir basın duyurusu yayınladı. Hrant Dink Vakfı’nın ‘kardeş masalları’ anlatmakla itham edildiği; başta merhum Hrant Dink’in eşi Rakel Dink olmak üzere tüm aile fertleri, avukatlar ve dahi vakıf çalışanlarının ölümle tehdit edildiği söz konusu mesajlar tam da göz göre göre işlenen Dink cinayetini hatırlatır biçimde ‘bir gece ansızın gelebiliriz’ sloganını içeriyor.

“Son günlerde dört bir yanda kendini gösteren ırkçı, ayrımcı ve nefret suçu barındıran hadiseler de göz önünde bulundurulduğunda; bu tehditlerin kamuoyu ve yetkililer tarafından büyük bir ciddiyetle ele alınması gerektiğini hatırlatır sorumluklarını yerine getirmeye davet ederiz.

“Karşı karşıya olduğumuz durum, geçiştirilebilecek, görmezden gelinebilecek, ‘bir şey çıkmaz bundan’ diyerek gündem dışına itilebilecek türden değildir.

“Hiç kimse Rakel Dink’i tehdit edemez. Hiç kimse Dink Ailesi’ni tehdit edemez. Hiç kimse avukatları, vakıf çalışanlarını tehdit edemez. Rakel Dink’in, Dink Ailesi’nin, avukatların ve  Hrant Dink Vakfı çalışanlarının sonuna kadar yanındayız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.