27 Mart 2014 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba,

BAK Yürütme toplantısı bu Perşembe günü yapıldı. Toplantıda aşağıdaki konuları konuştuk. 19 Mart’ta “ŞİMDİ BARIŞA SAHİP ÇIKMA ZAMANI!” başlıklı yazılı bir basın açıklaması yayınlandı. Seçimde barıştan yana tavır gösteren partilere oy verme çağrısı yaptık. 27 Mart’ta “SURİYE’YE ASKERİ MÜDAHALEYE ve SAVAŞA HAYIR!” başlıklı basın açıklaması yayınladık. Türkiye’nin hiçbir zaman savaş yanlısı politikalar benimsememesi gerektiğinin altını çizdik. Seçimlerden sonra barış sürecinin öneminin altını çizen bir basın açıklaması yapmayı planlıyoruz.  

1.Dünya Savaşının başlamasının 100.yılı için planladığımız “Savaşın Yüzyılı Bitsin, Barışın Yüzyılı Başlasın” kampanyasını 10 Martta başlatmıştık. 10 Mayıs’ta yapılacak konferansın teknik çalışmaları devam ediyor. Konu başlıkları ve konuşmacı önerileri için görüşmeler devam ediyor. Yıldız Önen, 22-23 Martta Saraybosna’da Haziran’da yapılacak Uluslararası Barış Konferansının hazırlık toplantısına katıldı, konu ile ilgili bilgi verdi. 7-10 Haziran tarihlerinde Saraybosna’da yapılacak konferansta BAK olarak oturum yapmayı planlıyoruz. Ayrıntılı rapor gruba daha önce atılmıştı.   

BAK Kampanyalar kitabımızın hazırlıkları ile ilgili daha önce yapılan çalışma grubu toplantısının notları görüşüldü. BAK Kampanya kitabı BAK’ın kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirilen kampanyaları, etkinlikleri, faaliyetleri bir kitapta toplamaya çalışacak. Kitap görsel ağırlıklı olacak.

Kitap içinde Küresel Bak tanıtım bilgilendirme yazısı, BAK Etkinlikleri (Kampanyalar, Edebiyatta Savaş ve Barış Atölyeleri, Etkinlikler (Barışa Pedal, Barışarock…) ve BAK’ın içinde yer aldığımız etkinlikler (Sosyal Forumlar, Hrant için Adalet, Roboski, Çözüme Evet…) ve BAK etkinlikleri ile ilgili görüş ve değerlendirmeler yer alacak. 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.