22 Mayıs 2014 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yapılan Faaliyetlerin değerlendirilmesi:  Soma’daki iş cinayetleri ile ilgili basın açıklaması yayınladık. Silahlanmaya ayrılan bütçenin çok daha azı ile her yıl iş kazalarında kaybettiğimiz 1500 insanımızın hayatını kurtarabileceğimizi söyledik.

Mısırda darbeci cuntanın verdiği 600 den fazla idam cezası ile ilgili basın açıklaması yayınladık. İdam cezalarına her koşulda karşı olduğumuzu belirttik, tüm savaş karşıtlarını Mısır halkının yanında olmaya çağırdık.

BAK Edebiyat Atölyesi’nin Ortadoğu romanlarında Barış konulu çalışmaları devam ediyor. Mayıs ayında Suudi Arabistan yazarları ve romanları incelendi.

21 Mayısta yapılan Türkiye Barış Meclisi basın açıklamasına katıldık.

Sürdürülen faaliyetlerle ilgili konuşulanlar:  1.Dünya Savaşı ile ilgili yapmayı planladığımız konferans tarihi, katılımcıların talebi üzerine 18 Ekim 2014’te düzenlenecek. Konferansa dünyaca ünlü tarihçi Jay Winter’ın katılımı kesinleşti. Konferansın teknik çalışmalarına devam ediyoruz. Konferans ile ilgili kısa sorulardan oluşan bir medya tanıtımı yapacağız.

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde “Nasıl bir cumhurbaşkanı istiyoruz” başlıklı bir yazıyı kolektif olarak kaleme alacağız. Yazıda cumhurbaşkanından barış konusunda beklentilerimizi ilkesel düzeyde anlatacağız.

Daha önce Yargıtay tarafından geri çevrilen, İncirlik üssü ile ilgili gizli kararnamenin içeriğinin açıklanması talebi için Küresel BAK’ın İzmir aktivistlerinden bir grup avukat Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunacak. Bu başvuru ile ilgili basın açıklaması yapacağız.

BAK Kampanyalar kitabımız ile ilgili çalışma grubunun hazırlıkları görüşüldü.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.