20 Haziran 2016 – Çözüme Devam Atölyesi Çağrısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

25 Haziran, Cumartesi günü, 14.00-16.00 arası “Çözüme Devam” kampanyası aktivistler toplantısı için Cezayir toplantı salonunda buluşuyoruz. Kürt sorununda çözüm için neler yapılabileceğini hep birlikte tartışacağız.

Aşağıda “Çözüme Devam” kampanyasının çağrı metni var. Etkinliğin facebook sayfasında https://www.facebook.com/events/212828655777549/ daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

SAVAŞ İSTEMİYORUZ ÇÖZÜM TALEP EDİYORUZ

Bu memlekette yaşayan herkesin önünde çok temel, çok yakıcı bir sorun var: Savaş. Geçen yazdan bu yana, Cumhurbaşkanı’nın ifadesine göre, 6.000 vatandaşımız öldü. İstisnasız her gün yeni ölüm haberleri alıyoruz. Yaşamlarımızın her alanı, siyaset, ekonomi, gündelik hayat, bu savaştan etkileniyor, kararıyor. Savaşa yol açan sorunların silahla çözülebileceğine inanmıyoruz. Silah ve ölüm herkesi, hepimizi daha derin bir karanlığın içine itiyor. Bu karanlıktan çıkmak istiyoruz. Bu savaşın sona ermesini istiyoruz. Çözümün ve barışın mümkün olduğunu biliyoruz. Daha bir yıl önce çözümün eşiğine kadar gelinmiş olduğuna inanıyoruz. O eşiğe geri dönülmesini talep ediyoruz. Çözümün yolu, masaya oturmaktır, konuşmaktır. Savaşan tarafların masaya dönmesini, konuşmasını, çözüm sürecinin yeniden başlatılmasını talep ediyoruz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.