2 Şubat 2019 – Suriye’ye askeri operasyonlara destek azaldı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması sonucuna göre, son dönemde sınır ötesi askeri operasyonlara destek 56,4’ten 45,1’e düştü.

Kadir Has Üniversitesi tarafından yapılan Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması (TSSEA) 2018 sonuçları açıklandı.

İşsizlik, hayat pahalılığı ve Türk Lirası’nın değer kaybetmesi Türkiye’nin en önemli sorunları olurken, halkın sınır dışı operasyonlara desteği yüzden 56,4’ten yüzde 45,1’e düştü.

Araştırmaya göre, bu yıl da 17,6 puanlık artış ile yüzde 81,9 ile ABD Türkiye’ye en çok tehdit oluşturan ülke oldu. Türkiye’nin NATO üyeliğinin devam etmesi gerektiğini düşünenlerin oranı yüzde 58,7 olurken yüzde 41,9’u Türkiye’nin NATO üyesi olmadan da güvenliğini sağlayabileceğini düşünüyor.

Kendisini dindar olarak tanımlayanların sayısı yüzde 30,9’a  yükselirken kendisini siyasi açıdan muhafazakâr olarak tanımlayanlar ise yüzde 13,5’e düştü.

En güvenilir kurum Jandarma olurken, araştırmaya katılanların yüzde 53,8’i eşcinsellerle, yüzde 45,8 ise sığınmacı ve mültecilerle komşu olmak istemiyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.