15 Aralık 2017 – Emin Şakir’in tutukluluğuna itiraz edildi

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Emin Şakir’in tutukluluğuna itiraz: Avukatı Funda Ata süreci anlatıyor…

Solyayin.com adlı internet sitesinde sol örgütlerin basılı yayınlarını derlediği için Maltepe Cezaevi’nde olan DSİP üyesi Emin Şakir’in tutukluluğuna itiraz edildi.

Avukatı Funda Ata, Emin’in yasal bir partinin Ümraniye ilçe yöneticisi olduğunu, daha önce defalarca yurtdışına gidip gelmesine rağmen “kaçma” girişiminde bulunmadığını, her çağrıldığında emniyete ve savcılığa ifade vermeye gittiğini ve “kaçma şüphesine” karşı tedbir olarak tutuklanmasının haksız olduğunu dile getirerek itirazda bulunduklarını dile getirdi.

Marksist.org’a konuşan Ata, “İtirazın reddedilmesi kuvvetle muhtemel. Son dönemlerde ceza yargılamalarında itirazlar incelemeden reddediliyor, bu durum rutin prosedür hâline geldi. O yüzden insanlar uzun süreli tutukluluklar yaşıyorlar. İlk mahkemeyi bekliyoruz. Henüz ortada iddianame yok, bir an önce hazırlanmasını ve yargılamaya geçilmesini bekliyoruz. Geçilsin ki tam olarak ne suç isnat edildiğini anlayabilelim, delilleri görebilelim. Umuyoruz ki Emin Şakir bir an önce özgürlüğüne kavuşsun” dedi.

Bu yazı Marksistorg web sitesinde yayınlanmıştır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.