7 Eylül 2014 – “Savaşsız, Şiddetsiz ve Nükleersiz Bir Dünya” Toplantısına Çağrı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

JAPON ‘BARIŞ GEMİSİ’ İLE İSTANBUL’A GELEN KIBRISLI SAVAŞ KARŞITLARIYLA BULUŞUYORUZ

IsrailiDurdurun-20Agustos2006-peaceboat-AliOz-8Tarih: 9 Eylül 2014 Salı, Saat: 17.00 – 19.00
Yer: Cezayir Toplantı Salonu
Hayriye Cad. No: 12, Galatasaray

Japonya’dan yola çıkan Peace Boat (Barış Gemisi) 84. Küresel Seyahati kapsamında 9 Eylül 2014 Salı günü İstanbul’a geliyor. Japonya, Kore, ABD ve farklı ülkelerden nükleer karşıtları ve savaş karşıtlarını taşıyan Barış Gemisi’nin yolcuları arasında Güney Kıbrıslı barış mücadelecileri de var.

Daha önce 2003, 2006 ve 2012’de Türkiye’ye gelen Barış Gemisi, savaş karşıtları tarafından karşılandı, savaş ve nükleer karşıtı ortak basın açıklamaları ve paneller yapıldı. 2012’de İstanbul’da yapılan toplantıda Hiroşima, Nagazaki ve Fukuşima nükleer felaketlerini yaşamış tanıklar da konuştu.

“Savaşsız, şiddetsiz ve nükleersiz bir dünya” temasıyla tekrar İstanbul’a gelen Barış Gemisi’nin yolcuları ile Japonya, Yunanistan ve Kıbrıs’ın her iki kesiminden savaş karşıtlarının katılacağı buluşma, 9 Eylül Salı saat 17.00’de Galatasaray’daki Cezayir Toplantı Salonunda yapılacak.

Toplantıda İst-KIBES Genel Sekreteri Kıvanç Diren, Peace Boat temsilcisi, Birleşik Kıbrıs Platformu üyeleri, Mağusa inisiyatifi temsilcisi ve Yunanistan Barış Komitesinden Konstantinos Kalanvokides birer konuşma yapacak.

Katılımınızı bekleriz.

İst-KIBES     PEACE BOAT     KÜRESEL BARIŞ ve ADALET KOALİSYONU

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.