5 Şubat 2010 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tekel iscileriyle dayanışma grevi nedeniyle bu haftalik yurutme toplantisini, Cuma gunü yaptık. Yurutme toplantısinda 27 Ocak’ta yaptığımız “3 Nisan eylemini” tartıştığımız toplantıda ortaya çıkan onerileri tartıştık.

27 Ocak Çarşamba akşamı İstanbul MMO’da yaptığımız toplantıya yaklaşık 50 kişi katıldı. ‘Savaşın sesini sustur -Barışın sesini yükselt’ çağrısıyla yapılacak 3 Nisan İstanbul eylemi için yapılan ilk hazırlık toplantısına Küresel BAK yürütme üyeleri, barış inisiyatifi temsilcileri, savaş karşıtı girişimlerden temsilciler, bazı demokratik kitle örgütü temsilcileri ve savaş karşıtı bireyler katıldı. Toplantıyı Küresel BAK yürütmesinden Nilüfer Uğur Dalay yönetti. Katilimcilara Küresel BAK’ın çagrısını ve önerisini içeren birer dosya dağıtıldı.

Toplantının açılışında savaş karşıtı gösterilerden bir kolaj sunan ve Helin Çimen tarafından hazırlanan sinevizyon izlendi. Toplantının ikinci bölümüne geçerken izlenen ve yine Helin’in hazırladığı diger sinevizyon ise Kürt sorunu ve barış konusundaydı.

Küresel BAK’ın, demokratik kuruluşlar, barış ve yurttaş inisiyatifleriyle birlikte Nisan ayiı başında Istanbul’da büyük bir barış gösterisi yapma önerisinin sunulduğu toplantıda tüm katılımcılar söz alarak kişisel goruşlerini veya inisiyatiflerinin – kurumlarının barış için yürüttüğü çalışmaları anlattılar. Barış ihtiyacının ve ihtimalinin yoğunlaştığı ama aynı zamanda tam tersi gerilim ve komploların da gündemde olduğu bir dönemde boyle bir ortak güçle barışın sesinin yükseltilmesinin gerekli olduğu görüşü paylaşıldı.
Hazirlik eylemleri ve görev bölüşümü ile bu sürecin bir kampanya şeklinde yürütülmesi önerildi.

Bu ilk toplantiya katılan ve cağrılı oldukları halde çeşitli nedenlerle katılamayan kişi ve kurumların da katılacağı ikinci bir toplantının önümüzdeki günlerde yapılmasına, toplantıların devamını ve işbölümünü düzenleyen bir sekretarya oluşturulmasına ve 3 Nisan 2010 Cumartesi günü Istanbul’da yapılacak barış eylemi için hazirlık başlatılmasına karar verildi.

27 Ocak toplantısındaki genel eğilime uygun olarak “önce Barış” sloganli bir kampanyanın örgütlenmesi için calismalara başlama kararı aldık. Kaba bir takvim çıkardık. Çalısmalardan somut sonuclar ciktikca takvimi netlestirecegiz.

10 Şubat Çarşamba günü saat 12.30 da yürütme toplantısında calismalara devam edeceğiz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply