31 Mart 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

* 26 Mart: 300 kişilik katılımın sağlandığı eylemin amacına ulaştığını belirledik. Libya halkı ile dayanıştık. Fransız Konsolosluğu önünde Kerem Kabadayı’nın basın açıklamasını yaparak, Fransa ile ilgili tepkilerimizi gerçekleştirdik. Libya’ya Türkiye’nin asker göndermesini kınadık.”İşgale Ortak Olmayacağız” dövizleri ile “NATO savaş ve işgal gücüdür, Libya işgalinin Ortağı Olma” pankartını taşıdık. Bayraklarımızla, davullarımızla etkili bir Savaş Karşıtı Gösteri yaptık.
* 3 Nisan: “Mayınsız Türkiye ve Mayınsız Bir Dünya” İnisiyatifinin 3 Nisan Pazar günü saat 15.00’te Taksim Gezi Parkı’nda yapacağı basın açıklamasına destek vereceğiz.
* 12 Nisan: 12 Nisan’da yapılacak silah harcamalarına karşı küresel eylem gününde biz de bilgi üniversitesi Dolapdere kampüsünde bir toplantı yapacağız. Ayrıntılar aşağıda;
Panel Adı: Küresel Kapitalizm, Savaş Ekonomisi ve Militarizasyona Karşı Küresel Direniş
Konuşmacılar: Murat Belge, Nurhan Yentürk, Nisan Ak, Şengül Çifçi
Düzenleyen: Küresel BAK
Alt Başlıklar:
·         Militarizme Karşı Nasıl Mücadele Edeceğiz
·         Silahlanma Harcamalarının Ekonomiye Yükü
·         Silahlanma, Savaş ve Vicdani Ret Hakkı
·         Barış Hareketinin Silahlanmaya Karşı Mücadelesi
* 14 Mayıs: Paris’te yapılacak G8 zirvesini protesto etmek için Avrupa G8 karşıtları Paris’te 21 Ocak’ta gösteriler düzenleyecekler. Biz de Teması “G20 zirvesinde Yoksulluğun-savaşın-militarizmin-ırkçılığın-nükleer santrallerin sorumluları buluşuyor” olan bir dizi etkinlik düzenleyeceğiz. Sloganı “Savaşa, yoksulluğa  hayır! Şirketleri değil gezegeni kurtarın!” olan bu etkinlikler kapsamında 14 Mayıs Cumartesi günü bir günlük konferans düzenlemeyi düşünüyoruz.
* 21 Mayıs: G20 Zirvesini protesto eylemi örgütleyeceğiz. Yeri ve şekli konusunu haftaya konuşacağız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.