30 Eylül 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Geçen hafta sonunu Mezopotamya Sosyal Forumunda (MSF) “Başka bir dünya mümkün” ve Yaşasın halkların kardeşliği” sloganlarıyla geçirdik.

Ortadoğu ve Avrupa’dan 50’den fazla ülkeden binlerce kişinin katıldığı MSF’de 40 panel ve 4 forum ( kadın, gençlik, kültür ve Ortadoğu) yapıldı. Forumdaki etkinlikleri 10 bini aşkın kişi izlerken, Ortadoğu’dan Mısır, Lübnan, Ürdün, Suriye, Filistin, Irak, Iran, Federal Kürdistan Bölgesi, Avrupa’dan İtalya, Almanya, Fransa, Yunanistan, BASK, Katalonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Belçika, Ukrayna ve Galiçya’dan sendikacılar, anti kapitalistler, anarşistler, eşcinseller, sol ve sosyalist hareket temsilcileri katıldı. Yapılan panel ve etkinliklerde, kadın, savaş ve barış, gençlik, ekoloji, medya, yoksulluk konularında tartışmalar yürütülürken, kültürel etkinlikler de gerçekleştirildi.

MSF’de yapılan “sivil itaatsızlık ve militarizm” panelinde Küresel BAK deneyimi de tartışıldı. Forumda açılan standa yeni çıkan bültenlerimiz dağıtıldı.

Bu günden itibaren ise bizi yoğun bir IMF ve Dünya Bankası protesto takvimi bekliyor. Aşağıda verdiğimiz takvimi gerçekleştirmek için herkesi sokağa, eyleme davet ediyoruz.

IMF – Dünya Bankasına; Savaşa ve Silahlanmaya karşı SOKAKTAYIZ

  • 1 Ekim Perşembe, 12.30 – Emek örgütlerinin Taksim’den Tünel’e yürüyüşüne katılım.
  • 2 Ekim Cuma, 16.15 – IMF-DB ve Krizdeki Dünya: Karşıt Sesler Forumu’nun ilk paneli: Bilgi Üniversitesi Dolapdere Yerleşkesi. “Küresel Kapitalizmin Esas Örgütleri” Konuşmacılar: Ufuk Uras, Atilay Ayçin, Sami Evren, Doğan Tarkan.
  • 3 Ekim Cumartesi, 13.00 – Galatasaray Meydanında buluşup TÜSİAD binası önüne “Batsın paranız, silahınız, Biz BARIŞ istiyoruz” sloganlı yürüyüş ve basın açıklaması.
  • 4 Ekim Pazar, 16.00 – IMF-DB ve Krizdeki Dünya: Karşıt Sesler Forumu’ndaki Küresel BAK toplantısı. Bilgi Üniversitesi Dolapdere Yerleşkesi. “Küresel Kriz ve Savaş Politikaları”, Konuşmacılar: Kerem Kabadayı, Nilüfer Uğur Dalay.
  • 5 Ekim Pazartesi 13.00-16.00, – Taksim Square Otelinde Uluslararası Aktivistler Asamblesi. Saat: 16.30, Taksim’de yürüyüş.
  • 6 Ekim Salı, 11.00 – IMF’ye karşı genel eylem için 11.00’de Taksim Gezi Parkı’nda buluşma.

Her Çarşamba saat 12.30’da yürütme toplantıları yapılmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply