30 Aralık 2008 – Basın Açıklaması – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

BASINA VE KAMUOYUNA

İSRAİL DEVLET TERÖRÜ UYGULUYOR, FİLİSTİN’DE İNSANLIK ÖLÜYOR!

Gazze’de İsrail’in son hava saldırılarında ölenlerin sayısı 4 günde 300’ü geçti. 1500’den fazla Filistinli yaralı. Yüzlerce ev ve kamu binası yandı, yıkıldı. Zaten çok yetersiz olan altyapı tamamen tahrip oldu.

Yıllardır ambargo yüzünden ekmeksiz, susuz, ışıksız ve hatta ilaçsız bırakılan Gazze halkı, dünyanın gözleri önünde adeta bir soykırıma uğratılıyor.

Filistin’de sadece Filistinliler değil, insanlık da ölüyor! Filistin halkının yok edilişine suskun kalan bütün devletler bu katliamın suç ortağıdır.Filistin 60 yıldır direniyor!

Dünya Filistin’deki haksız işgali, ölçüsüz şiddeti, alçakça cinayetleri ve insanlık dramını seyrediyor. İsrail Devletine egemen olan saldırgan militarist anlayış, yıllardır sürdürdüğü insanlık dışı saldırılarının en pervasızı, en vahşisiyle, dünyaya meydan okuyor.

İşgal altındaki Filistin’de yaşanan dram, bugün azgın bir vahşete bıraktı yerini.

Gazze’de dünyadan fiziken tecrit edilmiş, eni 30 dakika boyu 1.5 saat olan bir toprak parçasına sıkıştırılıp nefes almalarına bile izin verilmeyen 1.5 milyon Filistinli çok ağır koşullarda yaşıyor.…

Başta ABD, AB ve İsrail olmak üzere birçok ülke, İşgalci İsrail’i tanımadığı gerekçesiyle seçilmiş Hamas yönetimiyle tüm ilişkileri kesti.

İsrail, Gazze sınırlarını kapadı. Son 6 aya kadar bölgenin Mısır’la olan bağlantısını sağlayan ve dünyaya açılan tek kapı olan Refah Sınır Kapısı da kapatılınca, Gazze tam bir hapishaneye dönüştü.

Bugün ise, vahşetin son noktasındayız artık. İsrail’in yaptığı devlet terörüdür.

Saldırılar üzerine dünyanın dört bir yanından isyan çığlıkları yükseldi.

Saldırıların insanlık suçu olduğunu ifade eden Başbakan’a ve AKP Hükümetine sesleniyoruz:

– İSRAİL’İ KINAMAK YETMEZ!

– BU VAHŞET SONA ERENE KADAR İSRAİL İLE TÜM ASKERİ VE EKONOMİK İLİŞKİLERİ DONDURUN!

– YAPTIĞINIZ TÜM ASKERİ ANLAŞMALARI İPTAL EDİN!

– BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜVENLİK KONSEYİ ÜYESİ OLARAK, İSRAİL’E SİYASİ YAPTIRIM ÖNERİN.

Bu bir insanlık sınavıdır

Tüm dünyanın savaş ve işgal karşıtlarıyla birlikte Ortadoğu’da barış için, Filistin halkıyla dayanışma içindeyiz. İşgal sona ermeli, Filistin halkı, talebi ve ihtiyacı olan devletine kavuşmalıdır. Orta Doğu’ya barış başka türlü gelmez!

Tüm dünya halklarının tepkisine, kendi ülkesindeki savaş ve işgal karşıtlarının, vicdani retçilerin taleplerine kulak tıkayıp DEVLET TERÖRÜNDE ısrar eden İsrail devletini bir kez daha kınıyoruz.

Sadece İsrail’i değil; 300’den fazla insan katledilmişken İsrail’i değil Filistin’i kınayan;

Irak’ta 5 yılda 1 milyondan fazla Iraklıyı katleden, işkencelerden geçiren, tüm yaptıklarıyla İsrail’e küstahça bir cesaret veren Amerika Birleşik Devletleri yönetimini de kınıyoruz.

Filistin Halkı Yalnız Değildir!

Katil İsrail, Filistin’den Defol!

Katil ABD, Orta Doğudan Defol!

İnadına Barış, İnadına Halkların Kardeşliği!

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.