28 Nisan 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

28 Nisan Perşembe günü Yeşil Ev’de yaptığımız Yürütme Kurulu toplantısında aşağıdaki konuları görüştük:

Türkiye Barış Meclisi 22 Nisan’da hazırladıkları “Barış İçin Eşit Yurttaşlık Bildirgesini” Kadıköy, Cafer Ağa salonunda düzenlediği bir konser ile açıkladı. “Barış İçin Eşit Yurttaşlık Bildirgesini” Türkçe, sanatçı Yeşim Buber, Kürtçe, Kürt Enstitüsü Başkan Sami Tan okudu. Bildirgenin okunmasında sonra Gencay Gürsoy ve Nuray Mert kısa birer konuşma yaptılar. Ardından Sema, Bandista, Ayfer Düztaş şarkılarıyla Barış meclisine destek verdiler. Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.turkiyebarismeclisi.org/v1/ adreslerine bakabilirsiniz.

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe Girişimi’nin çağırdığı, onlarca aktivistin katıldığı 24 Nisan, “Bu acı hepimizin” etkinliğine destek verdik. İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi, ‘Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyon’u “24 Nisan 1915’te tutuklanan ve büyük çoğunluğundan bir daha haber alınamayan Ermeni aydınları, İbrahim Paşa Sarayı (bugünkü İslam Eserleri Müzesi) önünde düzenlenen etkinlikle anıldı. Etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.buacihepimizin.net/ adreslerine bakabilirsiniz.

Vicdani ret haftasında Küresel BAK, Barış için Vicdani Ret ve Bilgi Üniversitesindeki Anti-kapitalist öğrenciler ile birlikte bir panel hazırlıyoruz. Panel, 13 Mayıs Cuma günü saat 12.00–14.00 arasında Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsünde yapılacak. Panelin başlığı “Militarizm ve Vicdani ret”, Alt başlıkları “savaş, milliyetçilik, militarizm ve askerlik”, “Her Türk asker mi doğar? olacak. Panelde Buket Kavak, Ercan Aktaş, Ferda keskin, Özdeş Özbay konuşmacı olacak.

G8 protestosu konusunda

14 Mayıs saat 13.00-16.00 arasında Taksim Hill Otel’de forum yapılacak

Forumun konusu: Yoksulluğun-savaşın-militarizmin-ırkçılığın-nükleer santrallerin baş sorumluları G8’dir, tanıyalım

Forum’un ilk bölümünde 2 konuşmacı G8 ile ilgili sunuş yapacak. Konuşmacılarla ilgili öneriler bir önceki toplantıda alınmıştı, 2 Mayıs Pazartesi günü kesinleştirilecek.

İkinci bölümde kurum temsilcileri G8’e karşı yapılması gerekenlerle ilgili görüş ve önerilerini açıklayacaklar. Kurumlardan konuşmacı ismi almak için çalışma yapıyoruz.

Forum için G8’i teşhir eden bir broşür hazırlıyoruz.

Önümüzdeki hafta 4 Mayıs Çarşamba günü saat:19.00’da yeniden kurum temsilcileri ile bir araya geleceğiz. Bu toplantıda hem forum başlıklarını, hem de konuşmacı isimlerini netleştireceğiz. Toplantıya sendikalardan, emek örgütlerinden de katılımın olması için çabalayacağız.

21 Mayıs’ta G8’i protesto eden bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ayrıntılarını 12 Mayıs Perşembe günü yapılacak toplantıda görüşürüz.

Bir sonraki Yürütme Kurulu toplantısı 4 Mayıs Çarşamba saat 19.00’da, Yeşil Ev’de kurumlarla birlikte yapılacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.