26 Eylül 2016 – Hrant Dink Davası

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

hrantHrant Dink’in öldürülmesine ilişkin yeniden görülen dava 26 Eylül’de Çağlayan’daki İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam etti. Davanın beşinci faslının ilk duruşması öncesinde Hrant’ın Arkadaşları adalet nöbeti için adliye önünde toplandı. Bircan Yorulmaz’ın okuduğu basın açıklamasında, Hrant Dink cinayetini kendi siyasal hesapları için kullanmak isteyenler eleştirilerek tüm sorumluların yargılanması talep edildi.

Basın Açıklamasının Metni:

“Hrant Dink cinayetini, kendi siyasal hesapları doğrultusunda kullanmak isteyenler umurumuzda değil. Biz bu cinayetin bütün yönleriyle aydınlatılmasını ve hangi siyasal kesimde yer alıyorlarsa alsınlar bütün suçluların, azmettiricilerin, göz yumanların, sırt sıvazlayanların yargıç önüne çıkmasını istiyoruz. Bunca yıllık mücadelemizin hedefi de amacı da budur, bundan ibarettir.

Hrant Dink’i ırkçı- milliyetçi faşistler öldürdü… Hrant Dink’i Ergenekoncular öldürdü… Hrant Dink’i FETÖ’cüler öldürdü” gibi kirli siyasal hesaplarla ses yükseltenler bizleri hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Siyasal rakiplerini Hrant Dink üstünden suçlamak, sindirmek isteyenlerin oyununa bugüne değin gelmedik, bundan sonra da gelmeyiz.

“Neredeyse 10 yıldır gün ışığına çıkarılmayan ve o zamandan beri devletin elinde olduğu anlaşılan video kayıtlarının birden ortalığa saçılmasını da cinayetin aydınlatılması için atılmış bir adım olarak değil, hep aynı, bilindik kirli siyasal hesapların ürünü olduğunu burada bir kez daha vurgulamak isteriz.

“Bir daha, inatla ve ısrarla tekrarlıyoruz: Hrant Dink’i öldüren tetikçilerden, cinayeti planlayanlara; katillerle somut işbirliği yapan kamu görevlilerinden, cinayeti önleyebilecekken kılını bile kıpırdatmayan polis şeflerine, bürokratlara ve siyasetçilere kadar bütün sorumlular, eksiksiz olarak yargı önüne çıkmadan bu dava bitmeyecek.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.