27 Eylül 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dün akşam yaptığımız toplantıda geçen hafta katıldığımız etkinlikleri değerlendirdik ve yapmayı planladığımız iki konuyu konuştuk.

17-19 Eylül’de Cenevre’de “Nükleer silahlar yok edilsin” kampanyasının uluslar arası konferansı yapıldı. Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinden yaklaşık 100 kişinin katıldığı konferans kampanya ofisinin olduğu Cenevre’de yapıldı. Konferansa Almanya, Norveç, İngiltere, İskoçya, İtalya, Hollanda, Yeni Zelanda, Avusturya, Zimbabwe, Nijerya, Güney Afrika, Tunus, İsrail,  ICAN temsilcileri, İsveç, Türkiye, Amerika, Uluslararası Nükleer Savaşı Engelleme Doktorları (IIPNW) temsilcileri, Avrupa Barış Enstitüsü (IPE) temsilcisi, Dünya Kiliseler Birliği Konseyi  Cenevre temsilcisi, Kızıl Haç Cenevre temsilcisi, Japon Barış Gemisi temsilcisi, Mısır dış ilişkiler komisyon üyesi, Amerika’dan United Peace and Justice temsilcisi, Küresel BAK temsilcileri, nükleer silahlanmaya karşı uluslararası avukatlar temsilcisi, Filistin Birleşmiş milletler temsilcisi katıldı. Konferans’ta, “Nükleer silahlanma nasıl engellenir?, Bu konuda nasıl bir kampanya yapılabilir?, Kampanyanın politik tartışmaları neler olmalıdır?,    Özellikle Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde bu kampanya nasıl kurulabilir?” casino online konuları tartışıldı. Sonuç bildirgesi önümüzdeki haftalarda yayınlanacak.

Mezopotamya Sosyal Forumu (MSF) 21-25 Eylül tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti. Küresel BAK olarak 22 Eylül Perşembe günü “TÜRKİYE’DE  BARIŞ VE YENİ GÜVENLİK ALGILAMALARI” ve “ORTADOĞU’DA HALKLARIN BAŞKALDIRISI”  başlıklı panellere katıldık. Kerem Kabadayı iki toplantıda Küresel BAK deneyimlerini paylaşarak savaş karşıtı hareketin argümanlarını anlattı.

Birkaç aydır sürdürdüğümüz barış inisiyatifleri çalışması devam ediyor. 8 Ekim’de TMMOB, KESK, DİSK, TTB çağrısı ile yapılan “kıdem tazminat” mitingine barış inisiyatifleri olarak katılma kararı aldık.

Küresel BAK olarak, 8 Ekim’de barış inisiyatifleri kortejinde “barış yoksa ekmek de yok”, savaşma, müzakere et”, ve “barışalım yeter” sloganlarıyla barışa çağrı yapacağımız bir kortej oluşturacağız.

Barış inisiyatifleri, Kasım ayında İstanbul’da barışalım yeter konulu bir yürüyüş düzenleyecek.

Son zamanlarda çeşitli etkinlilikler ile protesto edilen Füze kalkanı kampanyası için çeşitli adımlar atmaya başladık. İstanbul’daki inisiyatif ile görüşüp 7 Ekim akşamı için bir etkinlik yapalım diyoruz.  Bu arada 2 Ekim’de Kürecik’te yapılacak mitinge destek vereceğiz.

Haftaya Salı 18.30’da yeşilev’de toplanıyoruz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.