26 Ağustos 2008 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1. 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliği için İstanbul ve İzmir’de basın açıklamaları örgütlenecek. İstanbul’daki basın açıklaması için çok sayıda aktiviste, sanatçı, aydın ve milletvekili ve kurum temsilci ve üyelerine ulaşıldı. Basın açıklamasında dünyanın her geçen gün daha fazla kana bulanmasına karşı ses çıkartacağız. İstanbul’da 1 Eylül Pazartesi günü, İstiklal Caddesi’nde Tünel’den Galatasaray Lisesi’ne yürüyüş de yapılacak.

2. 2008 yılı içinde İstanbul Valiliği ikinci kez Barış Panayırı başvurumuzu reddetti. Biz yine de ısrarcı olacağız, basınç yapacağız ve önümüzdeki aylarda Barış Panayırı için kolları sıvayacağız.

3. 17-21 Eylül’de Malmö’de gerçekleşecek olan Avrupa Sosyal Forumu etkinlikleri için çok sayıda BAK aktivisti başvuruda bulundu. ASF sürecinde Küresel BAK konuşmacılarının da yer alacağı üç toplantı ve bir büyük savaş karşıtı ağ toplantısı örgütlenecek. ASF’de dağıtılmak üzere İngilizce bildiri hazırlanıyor.

4. 27 Eylül’de Filistin halkının ikinci intifadasının yıldönümünde İstiklal Caddesi’nde yürüyüş gerçekleştireceğiz. 25 Eylül’de ise, “İntifadanın Sekizinci yılında: Direnen Filistin” başlıklı bir forum düzenleyeceğiz. Forumda, Filistin’den gelecek olan hapisteki Filistin Halk Cephesi Lideri milletvekili Ahmad Saadat’ın eşi Abla Saadat, gazeteci Mete Çubukçu ve gazeteci Ayşe Karabat konuşmacı olacaklar.

5. 4-5 Ekim’de Stuttgart’ta yapılacak olan NATO karşıtı örgütlenme toplantısına Küresel BAK temsilcileri de katılacak.

Yürütme Kurulu toplantıları her Salı saat 12.30’da TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde yapılıyor…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply