22 Temmuz 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bu hafta önümüzdeki günlerde yürüteceğimiz çalışmaları bir takvime bağlamaya çalıştık. 1 Eylül Salı günü diğer kurumlarla birlikte Galatasaray Meydanı’nda bir barış zinciri oluşturmaya çalışacağız. Silahların susacağı, ölüm değil çözüm diyenlerin seslerinin yükseleceği, çatışmanın değil diyalogun devreye girme ihtimalinin güçlendiği günlerde, savaş karşıtlarının “Barışa bir şans verin” demek için 1 Eylül’de sokaklarda olması, Kürt halkıyla dayanışması çok önemli. Bu yüzden 1 Eylül etkinliğini elimizden geldiğince geniş katılımlı yapmak için kolları sıvayacağız.

Eylül ayının son haftasında Diyarbakır’da yapılacak Mezopotamya Sosyal Forumu’nun 21 Haziran’da Diyarbakır’da yapılan hazırlık toplantısına İstanbul’dan Metin Yeğen ve Yıldız Önen katıldı. MSF’nin daha görünür ve etkili hale gelmesi için neler yapılabileceği tartışıldı. 26 Eylül Cumartesi başladığı takdirde daha fazla aktivistin katılabileceğinin altı çizildi. Naom Chomsky, Arundthi Roy gibi pek çok küreselleşme karşıtı aydının yanı sıra Latin Amerika’da topraksız hareketinden, suyun özelleştirmesine karşı mücadele edenlerden temsilcilerin katılımının gerekliliği anlatıldı.

Uluslar arası katılım kadar Diyarbakır ve çevresinden mücadele edenlerin, hareketlerin MSF’ye katılıp deneyimlerini paylaşmalarının önemi anlatıldı. Nasıl bizim için Latin Amerika deneyimi önemli ise bizim de deneyimlerimizin de onlara etkileyici geleceğini bilmek gerekir dendi. Ağustos ayında başlayacak program önerilerine Küresel BAK’ta birkaç toplantı ile katılacak.

2-6 Ekim’de yapılacak İMF karşıtı konferans ve etkinlik programını en kısa zamanda netleştirip, diğer kurumlarla birlikte inşa etmeye başlayacağız.

Bir sonraki yürütme toplantısı iki hafta sonra 5 Ağustos Çarşamba 12.30’da yapılacak…..

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply