20 Ocak 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bu hafta yapılan yürütme toplantısında aşağıdaki konular konuşuldu.

  • İsrail ile Filistin arasında ateşkes imzalandı ama Gazze yakıldı yıkıldı. Bu gün Gazze’ye sonunda gidebilen BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon bile İsrail’i “aşırı güç kullanmakla” suçladı. Binden fazla insanın katledildiği saldırıda Gazze yaşanamaz bir hale getirildi. Ateşkes ise maalesef bu olayın tekrarını engeleyecek bir sonuç değil. Biz İsrail’in bu saldırısına karşı alanlarda olmaya devam edeceğiz. Bu cumartesi dünyada gösteriler devam ediyor.
  • İsrail’in bir an önce amborgoyu kaldırması ve saldırıdan sorumlu olanların yargılanması en acil talepler. Ayrıca tüm hükümetlerin İsrail ile yaptıkları askeri anlaşmaları iptal etmeleri gelecekteki saldırıları engelleyebilir.
  • Bu talepler için bu Cumartesi diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte bir basın açıklaması düzenliyoruz. “İsrail’le Askeri anlaşmalar iptal edilsin” pankart ve dövizleriyle yapacağımız basın açıklaması 24 Ocak Cumartesi günü saat 12.30da taksim gezi parkında olacak.
  • Nato kampanyası için hazırlıklar sürüyor. Bir iki hafta içinde broşür, yapıştırıcı ve rozetlerimiz hazır olacak. 5 Şubat’ta kampanyanın açılış basın açıklamasını yapacağız. 21 Şubat’ta yurt dışından Nato kampanyasından konuklarla bir sempozyum düzenleyeceğiz. Nato kampanyası çercevesinde illerde toplantılar yapmaya başlayacağız.

Yürütme toplantıları her Salı 12.30da oluyor…….

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply