2 Nisan 2009 – Basın Açıklaması – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

NATO’ya Hayır! Savaşa Hayır!

Değerli basın emekçileri, savaş karşıtları, küresel barış ve adalet umudunun takipçileri, dostlarımız. . .

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu ile Barış ve Şiddetsizlik İçin Evrensel Yürüyüş Hareketi’nin ortaklaşa düzenlediği Barış İşareti eylemine hepiniz hoşgeldiniz.

Savaş politikalarının insanı, doğayı ve tüm canlıları maruz bıraktığı şiddet ve yarattığı muazzam tahribat gözlerimizin önünde. Irak’ta Filistin’de, Afganistan’da ve dünyanın daha birçok yerinde milyonlarca insan bu dehşet verici politikaların bedelini ödedi ve ödemeye de devam ediyor.

Öte yandan, barışın ortak diliyle tarihi değiştirmeye kararlı milyonlar da dünyanın dört bir yanında inatla başka bir dünyanın mümkün olduğunu savunmaya ve bu inanç doğrultusunda bıkmadan, yorulmadan, cesaretle mücadele etmeye devam ediyorlar.

Bugün gerçekleştirdiğimiz BARIŞ İŞARETİ bizler için, hem bu mücadelenin hem de savaş politikalarına kurban edilen, üzerlerine bombalar yağdırılan, özgürlükleri ellerinden alınan, yerlerinden yurtlarından edilen, evleri ve ülkeleri yağmalanan milyonlarca masum insanın savaşsız bir dünya umudunun bir simgesi.

Değerli basın emekçileri, değerli arkadaşlar,

Önümüzdeki günlerde 60. kuruluş yılını kutlayacak olan dünyanın en büyük organize suç örgütü NATO, 60 yıldan bu yana savaş politikaları üretiyor. Onlar NATO’nun kuruluş yıldönümünü kutlarken biz; tüm dünyada savaşa, işgallere karşı çıkanlar, emperyalizme karşı mücadele edenler, barışı, halkların kardeşliğini savunanlar olarak NATO’nun dağıtılması talebiyle 4 Nisan’da tüm dünyada sokaklarda olacağız.

Bizler, “NATO’ya Hayır, Savaşa Hayır” kampanyasında bir araya gelen ve 4 Nisan’da Kadıköy’de büyük bir miting örgütleyecek olan kurumlar, örgütler, partiler, emek ve meslek örgütleri, inisiyatifler olarak NATO’nun suçlarını, cinayetlerini, işgallerini, darbelerini, suikastlarını, paramiliter örgütlenmelerini teşhir edeceğiz.

Bizler, Türkiye’nin NATO’dan derhal çıkması gerektiğini savunuyoruz.

Bizler, Türkiye’nin NATO’nun parçası olarak görev yaptığı Afganistan’dan derhal çekilmesini istiyoruz.

İzmir’de, Konya’da, Şile’de, Balıkesir ve Marmaris’te bulunan NATO üslerinin derhal kapatılmasını istiyoruz.

Değerli basın emekçileri, değerli arkadaşlar,

Bugün barışın sesini bir kez de BARIŞ İŞARETİ’nin simgesel gücüyle haykırmak için buradayız. Dünyanın tüm halklarını NATO yıldızı yerine BARIŞ İŞARETİ’nin etrafında birleşmeye çağırıyoruz.

Bu vesileyle tüm savaş ve NATO karşıtlarını 4 Nisan Cumartesi günü saat 13:00’te KADIKÖY’de gerçekleştirilecek  “NATO’ya Hayır!” mitingine katılmaya davet ediyoruz.

Savaşsız bir dünya mümkün!Nato’ya Hayır! Savaşa Hayır!

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu adına

Görkem Yeltan

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.