18 Kasım 2008 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

NATO kampanyası ve ekonomik kriz konularında toplantılarımız geçen hafta da devam etti.

12 Kasım’da İstanbul, Kadıköy’de sanatçı İlkay Akaya ve KESK Genel Başkanı Sami Evren’in katıldığı bir toplantı yapıldı. Toplantıda ekonomik krizin olası sonuçları tartışıldı. İşçiden, emekçiden yana bir ekonomi için neler yapılabileceği konuşuldu.

21–23 Kasım’da İstanbul’da yapılacak ASF Hazırlık Toplantısı’nda Savaş Karşıtı Çalışma Ağı’nı örgütlüyoruz. 21 Kasım Cuma günü saat 16.00–18.00 arası yapılacak çalışma ağında ağırlıkla NATO kampanyası konuşulacak. Toplantı İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral kampusunda olacak.

25 Kasım Salı günü saat 12.30’da Taksim Hill Oteli’nde bir basın toplantısıyla KESK ve DİSK sanatçılarla 29 Kasım’a çağrı yapacak. Akşam da saat 19.00’da Karakedi Kültür Merkezi’nde sanatçı Memet Ali Alabora, Küresel BAK’tan Yıldız Önen ve KESK Genel Başkanı Sami Evren’in katılacağı bir toplantı yapılacak. Tüm aktivistlerimizi hem basın toplantısına hem da akşam yapacağımız toplantıya bekliyoruz.

29 Kasım’da emek örgütlerinin çağrısıyla yapılacak miting için Küresel BAK çalışmaları devam ediyor. Mitinge çağrı için bir bildiri hazırladık, İstanbul, Ankara ve İzmir’de bildiri dağıtıp, aktivistleri mitinge davet ediyoruz. İstanbul’dan hâlâ isimlerini yazdırmayanlar 0212 2438957 veya 0536 5195406 numaraları arayabilir veya kureselbak@gmail.com Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine e-mail atabilirler.

29–30 Kasım’da Yunanistan’da yapılacak “Balkan savaş karşıtları konferansı”na Küresel BAK’tan Nilüfer Uğur Dalay konuşmacı olarak katılacak.

6 Aralık’ta yapılacak “Küresel Isınma” etkinliğinin programı tamamlanınca gruba atacağız.

16–19 Ocak 2009’da Beyrut’ta yapılacak Kahire Konferansı’na Küresel BAK’tan Kerem Kabadayı ve Yıldız Önen katılacak.

Mart ayında yapılacak Alternatif Su Forumu’nda “Savaş, işgal ve su politikaları” gündemiyle bir etkinlik örgütlenmesi için araştırmalar devam ediyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply