17 Mart 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

17  Mart 2011 tarihinde, Yeşil Ev’de yaptığımız toplantıda aşağıdaki konuları görüştük:

Suudi Arabistan’ın Bahreyn’i işgaline karşı çıkıyoruz. Barış için yapılan işgalin ilk adımı barışçıl bir şekilde gösteri yapan Bahreynlileri gaz bombası ve şiddetle meydanlardan çıkarmak oldu. Yapılan bu işgali kınıyoruz. Çağrının Bahreyn tarafından yapılması bu işi meşrulaştırmaz.

NATO veya başka bir şemsiye altında Libya’ya müdahaleye karşı çıkmak gerekir. Tüm gücümüzle askeri müdahaleye karşı ses çıkarmalıyız. Bu güne kadar her türlü askeri müdahale yarardan çok zarar getirmiştir. Bu konuda Küresel BAK bir basın bildirisi yapacak.

4-6 Mart’ta Budapeşte’de Avrupa Sosyal Forumu buluşması oldu. Toplantılara katılan BAK aktivistleri alınan kararları anlattı. Sonuç bildirgesini geçen hafta gruba atmıştık. Sonuç bildirgesine bu adresten ulaşabilirisiniz: http://www.kureselbak.org/2011/03/4-5-6-mart-2011-avrupa-sosyal-forumu-budapeste/

19 Mart’ta yapılacak “Nükleere zincirleme reaksiyonu” eylemine katılıyoruz. 19 Mart Cumartesi günü Galatasaray Lisesi önünde “Akkuyu Fukuşima olmasın!”, “Nükleeri durdurun” demek için insan zinciri, yaşam zinciri oluşturacağız. Tüm aktivistlerimizi bekliyoruz.

20 Mart Pazar günü İstanbul’da “Onurlu bir yaşam için ya özgürlük ya özgürlük “ sloganıyla yapılacak Newroz kutlamalarına katılacağız. Newroz’un barış ortamını nbso online casino reviews içinde kutlanmasını umut ediyoruz.

12 Nisan uluslararası barış yanlıları tarafından “askeri harcamalar” konusu işlenecek bir gün olarak belirlendi. Savaş karşıtları bu günde ülke kamuoylarını askeri harcamalarının sakıncaları konusunda bilgilendireceklerdir. “Nasıl” olacağını her ülke kendi koşullarına göre belirleyecek. Biz de Küresel BAK olarak 12 Nisan’da bir etkinlik yapmak için çalışıyoruz.

20-22 Mayıs’ta Paris’te yapılacak G20 toplantısına karşı diğer örgütlerin de katılacağı geniş katılımlı bir salon toplantısı yapacağız. 14 Mayıs’ta yapılacak toplantının konusu G20 ve savaş, askeri harcamalar, çevre sorunları, işçi haklarına saldırı olacak. 21 Mayıs’ta Paris’te yapılacak gösteriye paralel bir yürüyüş ve basın açıklaması yapılacak.

Barış Hareketi Takvimi

  • 19 Mart, İstanbul, “Nükleere zincirleme reaksiyonu” eylemi.
  • 20 Mart, İstanbul, “Onurlu bir yaşam için ya özgürlük ya özgürlük “ mitingi.
  • 12 Nisan “Askeri Harcamalara” karşı uluslar arası gün
  • 15-17 Nisan’da Dublin’de Avrupa Nato ve Savaş karşıtı çalışma ağı toplantısı
  • 14 Mayıs “G20 barışa ve insanlığa hizmet etsin” toplantısı
  • 21 Mayıs “G20 barışa ve insanlığa hizmet etsin” yürüyüşü.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.