14 Ekim 2010 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba,

Bu hafta yürütmede aşağıdaki konuları konuştuk.

1. 7 Ekim’de Küresel BAK olarak NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen Ankara’ya gelişini protesto eden bir yazılı basın açıklaması yaptık, aynı akşam Ankara’da bir basın açıklaması yaptık. Açıklamalarda bir savaş örgütü olan Nato’nun bir an önce dağıtılmasını, Afganistan’daki işgalini bitirmesini talep ettik.

2. Brüksel’de yapılan Nato dışişleri ve savunma bakanları toplantısında da gündeme gelen füze kalkanı projesini konuştuk. Türkiye’nin silahlanması anlamına gelen bu projeye karşı bir bilgilendirme yazısı yazmayı konuştuk. Pazartesi yayınlayacağımız bilgi notunda füze kalkanının ne anlama geldiğini anlatacağız. Bir savunma aracı olarak anlatılan kalkanın nasıl bir tehdit oluşturacağını iyi anlatıp buna karşı mücadeleyi örgütlemek gerekiyor. Bu konunun konuşulacağı Nato zirvesi bir kez daha önemli bir buluşma haline geldi. Karşı zirvede bu kalkan projesine karşı Avrupa savaş karşıtları olarak neler yapacağımızı konuşacağız.

3. ‘Edebiyatta Savaş ve Barış’ atölyelerinin ikincisi bu sene Kasım ayında başlayacak. İlgilenen arkadaşlar atolyebak@gmail.com adresine başvurabilirler. Hangi kitapların okunacağı gibi bilgileri en kısa zamanda grupta paylaşacağız.

4. ‘Global Zero Now’ adlı kampanya kapsamında nükleer silahlanmaya karşı Almanya’dan İran’a bisiklet turu ve bir dizi ziyaret gerçekleştiren Brigitte ve Wolfgang Schlupp çifti ile görüşmeler devam ediyor. En kısa zamanda onlarla birlikte nükleer silahlanmaya karşı bir etkinlik örgütlemeye çalışacağız.

5. 22–24 Ekim tarihlerinde yapılacak Avrupa Sosyal Forumu hazırlık toplantısında Avrupa savaş karşıtları ile yapacağımız görüşmelerde yapacağımız önerileri konuşmak üzere gelecek Çarşamba akşamı 19.00’da Yeşil Ev’de buluşacağız. 2011 yılında savaş karşıtı hareketin gündemini konuşacağımız bu toplantıda yeni kampanya için slogan, takvim vs önerilerini tartışacağız.

6. Barış İçin Sanat girişiminden arkadaşların yapacakları söyleşiler ve barış konferansı için bize bilgi verdiler. Söyleşiler ve konferansın programı kesinleştiğinde duyurusunu biz de grubumuzda yapacağız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.