14 Ekim 2008 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dün yaptığımız toplantıda “Misket bombaları yasaklansın” kampanyasını, KESK’in “bütçe ve savaş” mitingini ve NATO kampanyasının ayrıntılarını konuştuk.

18 Ekim Cumartesi günü “Misket Bombaları yasaklasın” basın açıklamasına biz de katılıyoruz. Saat 12.00’de Taksim Meydanı’nda yapılacak basın açıklamasına Oslo’dan yola çıkan “Yasak Otobüsü” aktivistleri de katılacak. Ayrıntılı e-mail yarın tüm gruplara atılacak.

Kasım ayında KESK’in çağrısıyla yapılacak olacak “bütçe ve savaş” konulu mitinge Küresel BAK olarak katılacağız. Bu seneki bütçenin krizden etkileneceği ve silahlanmaya bolca fon ayrılacağı şimdiden belli. “silaha değil barışa bütçe” sloganıyla biz de bu mitingde yerimizi alacağız.

NATO kampanyasının malzemelerinden 5-10 dakikalık Power Point gösterisinin yazıları Nilüfer abla tarafından hazırlandı, Kerem seslendirme ve müzik işini halledecek.

Uluslararası kampanya başladı. 4 Nisan 2009’da gösteri çağrısı tüm dünyada yaygın bir şekilde dağıtılıyor. Biz de web sitemize ekledik. İsteyenler http://www.kureselbarisveadalet.org adresinden alıp kullanabilirler. Kampanyanın yaygınlaşması için diğer illerde de toplantılar örgütlemeye başlayacağız.

1 Kasım’da İstanbul’da başlayacak olan Kitap Fuarı’nda bir standımız olacak. Ayrıca NATO forumu yapacağız. Ayrıntılar belli olunca gruba yollarız.

1 Kasım’a yetiştirmek üzere afiş, el ilanı ve yapıştırıcı çalışmalarına başladık. Malzemeler çıkınca diğer illere de göndereceğiz.

Kampanya boyunca kullanmak üzere “NATO’lu yıllar” sergisi hazırlanacak. Türkiye’nin NATO’ya üyeliğiyle neler yaptığı ve bunlara karşı verilen Barış mücadelesini fotoğraflarla anlatmaya çalışacağız. Serginin açılışını Santralİstanbul’da yapalım, serginin yapıldığı yerlerde toplantılar da yapalım dedik.

Konserler için Ankara, İzmir, Bursa ve Adana ile görüşülmeye başlanacak. Ayrıca İstanbul’da Ümraniye’de bir konser örgütlemeye çalışıyoruz.

Son haftaki buluşmalar için diğer ilçelerle görüşmelere başlayalım dedik. Okulları unutmayalım Marmara, İstanbul, bilgi, Boğaziçi, YTÜ, toplantılar düzenleyelim diyoruz. Aynı şey liseler için de geçerli. Okulumda veya mahallemde toplantı örgütlerim diyenler e-mail atar ( kureselbak@gmail.com Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ) veya büroyu ararlarsa (02122438957) çok iyi olur.

Yürütme toplantıları her Salı 12.30’da devam ediyor…

Takvim:

  • Ekim, Kasım aylarında NATO kampanyası tanıtımı için toplantılar
  • Ocak ayı yerel seçimlerde kampanyaya destek için bir çağrı yapmak
  • 21 Şubat 2009 Uluslararası Buluşma
  • 1 Mart 2009 tezkerenin yıldönümünde basın açıklaması
  • 23 Mart – 2 Nisan Kadıköy ilçesi “Anti-NATO vadi” etkinlikleri
  • 28 – 29 Mart 2009 Kadıköy Barış Panayırı
  • 30 Mart – 2 Nisan “Anti-NATO buluşmaları”
  • 3 Nisan “NATO Yargılansın” mahkemesi
  • 4 Nisan kitlesel miting
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply