13 Ocak 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bu hafta yapılan yürütme toplantısında aşağıdaki konular konuşuldu.

  • Israil’İn 17 gündür devam eden Gazze işgalini sona erdirmek gibi bir durumun soz konusu olmadığından üstelik yapılan açıklamalar ile saldırıların uzun bir sure devam edeceği belirtildi. Bu hafta İsrail’in  yedek askerleri göreve çağırdığı hatta bir kısmını Gazze’ye gönderdiğine de değinildi.
  • Gecen hafta içinde yaptığımız eylemler değerlendirildi. Bundan sonra  birleştirici,  daha ses getirici ve büyük, ilgi toplayacak eylemler yapılması konuşuldu.
  • 17 Ocak’ta Dünya barış yürüyüşüne ilişkin yine bir örgütlenme toplantısı var. Cumartesi 13.00 de Piramit sanat evinde yapılacak toplantıya katılacağız.
  • 20 Ocak : 20 Ocak’ta 8 yıldır dünya’ya kan kusturan savaş politikaları ve işgalleri ile dünyayı bir savaş arenasına döndüren katil Bush görevi bırakıyor. Bizler de savaş karşıtları olarak 20 Ocak günü Defol demek için sokaklara çıkıyoruz ve arkasından teneke çalıyoruz.  20 Ocak Sakı günü saat 18.00’de Galatasaray Lisesi önünde Ayakkabını kap gel diyerek basın açıklaması ve yürüyüşümüzü yapıyoruz. Ardından  Beşiktaş’ta Çadır Bar’da Konser ve etkinlikler ile  tüm günü Defol Bush günü olarak bitiriyoruz. 20 Ocak etkinliğinin duyurusunu programın son hali ile bildiri ve afis haline getirerek duyurusuna başlıyoruz.

Toplantılar her hafta Salı günleri saat 12.30’da yapılmaya devam ediliyor..

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply