13 Mart 2017 – Hrant Dink Davası basın Açıklaması

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hrant Dink davasının 12. celsenin ilk duruşması öncesine Hrant’ın Arkadaşları “adalet nöbeti” için adliye önünde toplandı.

Hrant’ın Arkadaşları’ndan Bülent Aydın, yaptığı konuşmada Dink davasında savunmaların alınmasında sona yaklaştığını belirterek sıranın Ali Fuat Yılmazer’e geldiğini hatırlattı.

Aydın şöyle konuştu:

“10 yıldır süren Hrant Dink cinayeti davasının yeni bir duruşması için adliyedeyiz. 10 yıldır süren bu davada henüz gerçeğin ortaya çıkma durumuyla karşı karşıya değiliz.

“Davada gerçeğe yaklaşıldığı yerler oldu ama hala pasif bir dairenin üzerinden dava sürüyor. Dink cinayetinin aydınlatılması diğer karanlık cinayetlerin aydınlatılması için de fırsat olacaktır.

“Biz Hrant’ın Arkadaşları, her duruşmada olduğu gibi adalet nöbetine, davayı takip etmeye devam ediyoruz.

“Davanın 12. celsesi bu hafta görülecek. Davanın önemli sanıklarından Ali Fuat Yılmazer’in savunması ve çapraz sorgusu yapılacak. Böylece davada sanık olan kamu görevlilerinin sorgusu tamamlanacak. Önümüzdeki aşamada tanıklar dinlenecek.

“Bizim beklentimiz, Dink ailesi avukatlarının da talep etttiği gibi, yargılanmamış ama cinayette etkisi ve katkısı olan diğer kişilerin yardılanmasınıdır, Hrant için adalet için bunu diliyoruz.

“Bu davada gerçek suçlular yargılana ve cezalandırılana kadar adalet nöbetimiz sürecek.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.