12 Ekim 2006 – Basın Açıklaması – İzmir

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

BASINA ve KAMUOYUNA

Bush ve ortakları Afganistan’ı yakıp yıktılar, 10 bin sivil öldü. Irak’ı işgal ettiler . 150 bin Iraklıyı ölürdüler. İsrail’i desteklediler. İsrail Lübnan ‘da  bir ayda 1500’ e yakın sivil öldürdü.  Şimdi sırada İran var. ABD İran’a saldırmak istiyor.

Barış gücü maskesiyle Lübnan’ı işgal ederlerken İran’a yönelik saldırın da hazırlığını yapıyorlar. Türkiye’de asker göndermekle bu işgale ortak oluyor.

Ne  için?

ABD için! Bush için! İsrail için! Lübnan’daki direniş hareketini  silahsızlandırmak için! İran’ı kuşatmak , İran’a saldırmak için!

TBMM den tezkere kararnamesi  hükümetin kurduğu baskı ile  geçti.  Hükümet Bush’un verdiği ödevi yerine getirdi.

Hükümet bu kararı ile tercihini belirtmiştir. Yarın ABD İran ve Suriye ye ’a saldırırsa, Lübnan’ da  çatışma çıkar insanlar ölürse   bundan hükümette sorumlu olacaktır.

Bugün Lübnan’a gönderilecek askerler için tören yapılıyor. Törende muhtemelen askerlerimize kahramanlık, vatan savunması ve sevgisine yönelik nutuklar atılacak.

Askerlerimiz kimin vatanını savunacaklar, kimin için kahraman olacaklar, kim için ölecekler ve öldürecekler?

ABD ve İsrail çıkarları için!

Biz bugün burada hükümeti bir kez daha uyarmak için buluştuk.

Biz ABD ve İsrail çıkarları için  ölmeye, öldürmeye, askerlerimizin Lübnan’a gönderilmesine hayır diyoruz.

AK Parti Hükümetinin ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi içinde  yer alma hevesi Türkiye’yi bölgede yalnızlaştırmaktadır. Bölgede yaşanan acı ve göz yaşından pay kapma anlayışı utanç vericidir. Biz bu utancı yaşamak ve ortak olmak istemiyoruz. Onun için sokaklardayız. AK Parti Hükümetini uyarmak için buradayız.

İsrail Lübnan’ı bombalarla yakıp yıkarken, çoğu çocuk binlerce insan öldürülür, yüz binlercesinin evleri İsrail bombaları ile yıkılırken, İsrail’i durdurmaya yönelik hiç bir önleyici adım atmayanlar; şimdi saldırgan ve işgalci İsrail’e güvenlik sağlamak üzere Lübnan topraklarına asker gönderiyorlar.

Lübnanlı çocukların kanı ve yıkılmış şehirlerin enkazı üzerine ‘barış’ kuracaklarını sananlar, çok kısa zamanda yanıldıklarını anlayacaklardır.   Afganistan ve Irak ‘ta  bitti denilen savaş hala

sürüyor. ABD bu ülkelerde  ortaya çıkan direniş  karşısında şaşkın.

ABD bu ülkelerde batağa saplanmış durumda. ABD ve müttefiklerin işgal ettiği Afganistan, Irak, Lübnan  ve Filistin de yaşanan  ve yaşanmakta olan acıları unutmak mümkün değil. Bu  acılar üzerine ne inşa edeceksiniz? Bu acılardan hangi payı alacaksınız. Türkiye’nin çıkarı bölgede barış ve huzur ortamından geçmektedir.

Dünyamız ve bölgemiz ABD emperyalizminin başını çektiği emperyalist haydutlar çetesinin tehdidi ve saldırısı altında. Barış güçleri olarak görevimiz bu haydutlar çetesini durdurmaktır.

Lübnan’a Asker Gönderilmesin,

Irak’ta İşgale Son,

Filistin’e Özgürlük,

İran’a Dokunma

İncirlik Kapatılsın

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu İzmir

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.