27 Ocak 2010 – Toplantı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kitlesel barış gösterisi için buluşma

Tarih: 27 Ocak 2010, Çarşamba, Saat: 19.00

Yer: Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Toplantı Odası

Degerli Dostumuz,

Kürt sorununun barışçı çözümü için, halkın barış ve adalet talebine güç katmak için,ayrımcılık, ırkçılık ve linç girişimlerine dur demek, savaşı ve catışmaları durdurmak için, ÖNCE BARIŞ diyoruz.

Halklar arasında kardeşlik köprüsünün güçlenmesi için, diyalog için, eşitlik için, çocuklar ölmesin, hapislere tıkılmasın, uykuları bomba gürültüleriyle, bedenleri şarapnel parçalarıyla parçalanmasın diye, partilerin kapatılması değil yasal ve siyasal zeminlerin güçlendirilmesi için SAVAŞIN SESİNİ SUSTURUP BARIŞIN SESİNİ YÜKSELTELİM diyoruz.Irak’ın işgali, hala sona ermedi. Her gün onlarca insan ölüyor. İsrail Gazze’yi canı istediği her seferinde bombalamaya devam ediyor. ABD ve NATO Afganistan’da savaşı derinleştiriyor. Savaş Pakistan’a yayılıyor. İran’a yönelik tehditler devam ediyor. Emperyal hegemonya için, petrol için, enerji kaynaklarına el koymak için, ırkçılık nedeniyle, şirket karları daha fazla artsın diye son on yılda yüzbinlerce insanın yaşamı ellerinden alındı. Kentler yakılıp yıkıldı.

Ama ne dünyada ne Türkiye’de barışın sesi susturulamadı. İnsanlar el ele verdi, yan yana geldi. Ülkenin iki ucundan aynı ses, dünyanın iki ucundan aynı umut yükseldi: BARIŞ!

“Savaşa hayır” demeye, “Önce barış!” demeye en çok bugün ihtiyacımız var. Barışın sesini bir kez daha yükseltmek için 3 Nisan 2010 Cumartesi günü hep birlikte İstanbul’da kitlesel bir barış gösterisi ve konseri gerçekleştirmek için sizinle yanyana olmak istiyoruz.

Bu amaçla gerçekleştirilecek ilk toplantıya katılmanızı bekliyoruz.

İletişim Tel: 0536-5195406

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.