20 Mart 2004 Irak’ta İşgale Son Kampanyası Destek Mesajları

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Stop the War Coalition başkanı Lindsey German’dan Mesaj:

Türkiye’de gerçekleştirmekte olduğunuz eylemler için en iyi dileklerimizi ve dayanışma duygularımızı gönderiyoruz. Hareketiniz geçtiğimiz bir yıl içinde hepimiz için büyük bir esin kaynağı oldu. İspanya’da olanlar, dünya halklarının bizleri savaşa sürükleyen hükümetlere karşı direnmekte kararlı olduklarını gösteriyor. İngiltere’de Tony Blair savaş konusunun altına artık bir çizgi çekmek gerektiğini anlatıyor, fakat milyonlar bu çizgiyi çekmesine izin vermiyor. Bugün yine sokaklardayız. Hükümetin hesap vermesini ve Irak’ın işgalinin sona erdirilmesini talep ediyoruz. Hareketimiz büyümeye devam edecek, çünkü bu savaş hakkında bizler hep doğruyu söyledik, hükümetlerimiz ise hep yalan söylediler.

Eylemlerinizde başarılar dileriz.

Yoldaşça selamlar,

Lindsey German, Başkan, Stop the War Coalition

Yunanistan’daki ‘Savaşı Durdurun Koalisyonu’nun Eylem için gönderdiği mesaj:

Yunanistan savaş karşıtlarından hepinize selamlar.

Bütün dünyada ve Türkiye’de olduğu gibi, Yunanistan’da da savaş çığırtkanlarının yalanlarını yüzlerine vurmak için, hükümetlerden hesap sormak için ve Irak’ın işgalini sona erdirmek için sokaklardayız.

Sesimizi duymayanların, demokrasiyi hiçe sayanların başına neler geleceğini İspanya’da gördük. Yarın büyük olasılıkla Amerika ve İngiltere’de de göreceğiz.

Hareketimiz, dünya tarihinin gördüğü bu en büyük hareket, baştan beri haklı, baştan beri doğru söylüyor. Kitle imha silahları yok dedik, haklıydık. Irak’a kurtuluş değil, işgal götürüyorlar dedik, haklıydık. Dünya daha güvenli olmayacak, terörizm azalmayacak, çoğalacak dedik, haklıydık.

Bu işgal yasadışıdır, insanlık dışıdır, derhal sona ermelidir diyoruz. Haklıyız.

Hepinize selamlar, direnişinizde başarılar.

Petros Konstantinou, Stop The War Coaliton of Greece

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.