21 Mayıs 2011 – “G8 = Küresel Yıkım” Yürüyüşü – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

G8 Protestosu

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu, Küresel Eylem Grubu, Mazlumder, Barış İçin Sanat, Barış için Vicdani Red, Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Durde,Anti Kapitalist Çalışanlar, Anti Kapitalist Öğrenciler, EDP, DSİP, Yeşiller, Demokrasi ve Özgürlük Hareketi ve Sol Arayış, G8 zirvesini protesto ettiler. Kurumlar, 21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’da bir basın açıklaması ve yürüyüş ile 26 – 27 Mayıs 2011’de Fransa’nın Deauville kentinde yapılacak olan G8 zirvesini protesto ettiler.

Kurumlar adına basın açıklamasını okuyan Ebru GökçeSesimizi Avrupalı ve dünyanın başka ülkelerindeki G8 karşıtlarının talepleri ve mücadeleleriyle birleştirmek için bugün biz de sokaktayız. Savaşın, işgalin, ırkçılığın, darbelerin, açlığın, yoksulluğun, iklim felaketinin, nükleer santrallerin ve sömürünün sorumlusu G8’e karşı olan bizler, 14 Mayıs Cumartesi günü toplandık ve ‘G8 = Küresel Yıkım Forumu’ gerçekleştirdik. Bu basın açıklamamız aynı zamanda geçen hafta yaptığımız forumun sonuç metnidir”, dedi.

Gökçe sözlerine şöyle devam etti, “G8 politikaları bütün dünyayı felakete sürüklerken, ülkemizi de derin bir ekonomik ve toplumsal yıkımın eşiğine getiriyor. Bu nedenle, G8’e karşı mücadele aynı zamanda, barış içinde eşit, özgür, demokratik bir Türkiye için mücadele etmektir”, diyerek talepleri sıraladı.

İstiklal Caddesi, Tramvay durağında yapılan basın açıklamasından sonra Galatasaray meydanına kadar yüründü. “Milyonlar aç, milyonlar işsiz, yaşasın küresel direnişimiz”, “İntifada Kazanacak”, “Irkçılığa Durde”, “Şirketleri değil, gezegeni kurtar” sloganları atıldı. Galatasaray meydanında Cumartesi annelerinin eylemine katılındı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.