8 Aralık 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

8 Aralık Salı günü saat 12.30’da yaptığımız Yürütme Kurulu toplantımızda aşağıdaki konuları konuştuk:

 26 Kasım’da yaptığımız “Kardeşlik, Adalet, Barış” yürüyüşündeki birlikteliğimizi devam ettirmek için yapabileceğimiz yeni etkinlikleri tartıştık. Bu başlığa “Barış için yeni anayasa” temasını ekleyebiliriz diye konuştuk. Gelecek Çarşamba akşamı yapılacak barış inisiyatifleri toplantısında yapacağımız değerlendirme toplantısında bu konuyu önereceğiz. 2012’de büyük bir yürüyüşü de inisiyatifler toplantısına önereceğiz.

 Suriye ile ilgili yaptığımız basın açıklamasını değerlendirdik. Basın açıklamamızda da belirttiğimiz gibi ABD, Rusya, NATO, Arap Birliği ve AKP iktidarının ülkemizi adım adım sürüklediği savaşa engel olmamız gerekir. Özellikle Türkiye’nin Suriye veya başka bir ülkeye müdahalesine kesinlikle karşı çıkmalıyız, bu konuda olabilecek gelişmelere karşı süratle tepkimizi göstermeliyiz.

 Amerika’nın Irak ve Afganistan’da özellikle sivil halkı katletmede kullandığı en önemli araçlardan olan predatörleri (İnsansız savaş uçakları) konuştuk. İnsansız savaş uçakları ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapılacak.

 Ortadoğu konulu bir forum yapmak gerektiğine karar verdik, hazırlıklarına başlıyoruz. Suriye’de olup bitenlerin İran, İsrail üzerinden Ortadoğu’yu kana bulayacak büyük bir savaşa dönüşme riskini, bunu engellemek için neler yapılabileceğini tartımayı düşünüyoruz.  

bir sonraki yürütme toplantısı 15 Aralık Perşembe 12.30’da Yeşilevde yapacağız….

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.