6 Ocak 2010 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2010’nın ilk toplantisi oldukça tartışmalı ve verimli geçti. 4 günlük tatili kullanbilmiş arkadaşlarımızın enerjisi ile önümüzdeki etkinliklerin takvimini çıkardık.

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın takip edilmesi ile başlayan süreç gizli kapaklı olayların yeniden gündeme gelmesini sağladı. Yıllardır bu ülkede açığa çıkarılsın diye uğraşılan, geçen yıl NATO’ya HAYIR kampanyasıyla Küresel BAK olarak da gündeme getirdiğimiz Kontrgerilla-Özel Harp Dairesi-Özel Kuvvetler Komutanlığı meselesi belki de ilk kez bu kadar net biçimde kamuoyunda tartışılıyor, her gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Biz de Küresel BAK olarak bu olayların daha da fazla aydınlatılmasına katkı da bulunmak için bir basın toplantısı yapalım dedik. Gelecek hafta yapacağımız basın toplantısında Gladyonun, NATO tarafından beslendiğini, Türkiye’nin NATO’dan bir an önce çekilmesi gerektiğini söyleyeceğiz. Basın toplantısının tarihi ve katılımcılarını hafta başında duyurmaya başlayacağız. Basın açıklamasının başlığı “Natoya, Gladyoya ve Seferberlik Tetkik Kurumu kapatılsın, tüm gizli bilgiler halka açıklansın” olacak.

2010’daki ilk kampanyamız “Savaşı Sustur, Barışı Yükselt” olacak. Bu kampanya çercevesinde BARIŞ söyleminin dünyaya ve Türkiye’ye hakim olması için çaba sarf edeceğiz. “Önce BARIŞ” sloaganıyla, Afganistan’da, Irak’ta, Filistin’de ve Türkiye’de barışın öncelikli olduğunu vurgulayacağız. Bu kampanya çercevesinde aşağıdaki takvimi çıkardık.

  • Ocak ayı içerisinde kurumlar ve illerle görüşme, bildiri hazırlama, başvuruları yapma gibi hazırlık çalışmaları
  • Şubat ayında uluslar arası bir konferans
  • Mart ayında il ve ilçe toplantıları ve Barış panayırı
  • 3 Nisan’da kitlesel bir etkinlik

Önümüzdeki hafta kampanyanın ayrıntılarını tartışmaya devam edeceğiz. Bir sonraki Yürütme toplantısı 13 Ocak Çarşamba günü yapılacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply