4 Temmuz 2010 – 6. ASF Final Buluşmasının Sonuç Deklarasyonu

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba,

Aşağıda 4 Temmuz’da yapılan Altıncı Avrupa Sosyal Forumu’nun Final buluşmasının deklarasyonunun Türkçesi ve İngilizcesi var.

6. ASF Final Buluşmasının Sonuç Deklarasyonu

1- 4 Temmuz 2010

Bizler, İstanbul Avrupa Sosyal Forum’u katılımcıları olarak, her türlü işgal ve savaşa karşı ve Kürt Sorunu’nun politik çözümünden yana olduğumuzu bildiriyor ve aşağıdaki kararlarımızı duyuruyoruz:

Krize AVRUPA’da hep beraber karşı duracağız

Avrupa Birliği’nin karşı karşıya kaldığı ve dünyada yaygınlaşan küresel krizler konusunda hükümetlerin ve IMF’nin sosyal politika uygulmalarındaki sert ve geriletici yanlışlarına karşı, İstanbul Sosyal Forum’una katılan sosyal hareketler olarak ortak eylem çağrısı yapıyoruz.

Avrupa genelinde direniş ve eylemler bu politikalara karşı durmak için geliştirilecektir. Uzun vadede, sosyal hareketlerin, sendikaların, meslek örgütlerinin, odaların, örgüt ve derneklerin, her türde vatandaşlık inisiyatif ve ağlarının Avrupa genelindeki mücadelelerini tek bir noktaya odaklanacak biçimde inşa etmeleri acil bir gereksinimdir. Bu nedenle, ilk adım olarak 29 Eylül (ondan önceki ya da sonraki günlerde), Avrupa genelinde ortak eylem düzenlemek için çağrı yapıyoruz.

Sosyal gereksinimlerimiz ve ekolojik  taleplerimizi tatmin edecek alternatif politikaların uygulanmasının kabul ettirmeliyiz.

Tüm sosyal hareketler olarak, 23-24 Ekim (ya da 13-14 Kasım) günlerinde Paris’de düzenlenmek üzere, ortak eylemlerimizin geliştirilmesi, hareketlerin koordinasyonu, Avrupa Sosyal Formu’nun değerlendirilmesi ve geleceğinin tartışılması için bir Avrupa Assemblesi  çağrısı yapıyoruz.

Final declaration

From the Final Assembly of the 6th European Social Forum

1- 4th July 2010

We, the participants at the Istanbul ESF, affirming that we have a strong  engagement against all war and occupation  and that we are for a political resolution of the Kurdish issue, have made the following resolution :

Act together in Europe against the crisis

In the context of a global crisis and faced with the EU, the governments and the IMF offensive to impose austerity and social regression policies, the social movements which have gathered in the ESF in Istanbul issue a call to act together in Europe.

Mobilisations and resistance movements are developing across Europe to challenge these policies. It is urgent to build, on the long term, a convergent struggle in Europe, which brings together social movements, trade unions, associations, organisations, and citizen networks. This is why we issue a call for a first step on the way to developing mobilisation across Europe, on the 29th of September and the surrounding days.

We must impose alternative policies, which enable us to fulfil social needs and ecological requirements.

All social movements call for a European assembly on the 23-24th of October (or 13-14th of November) in Paris to further our mobilisation and the coordination of our movements and also to make valuation and discuss the future of the ESF.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.