30 Mayıs – Sosyal Forum Aktivistlerinden Çağrı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünya ve Avrupa Sosyal Forum Aktivistlerinden Sosyal Hareketlere Çağrı: Sokakları Ele Geçirelim!

Biz, 23–24 Mayıs’ta Paris’te uluslararası seminerde bir araya gelen aşağıda imzası olan kişiler olarak, İspanya’daki Tomalaplaza hareketinde yer alanlar ve dünyanın değişik ülkelerindeki küresel değişimi inşa edenlerle dayanışma duygularımızı ifade etmek istiyoruz. Sizin mücadeleniz bizim mücadelemizdir.

Biz de rejim değişikliğini istiyoruz: Küresel bir rejim değişikliği. Biz küresel bir demokrasi kurabiliriz. Halkın küresel idareyi ele aldığı, halk için halk tarafından yürütülen bir rejim.

G8, G20, IMF, Dünya bankası, BM güvenlik konseyi, Dünya Ticaret Örgütü, günümüzün diktatörleridir. Bu kurumlar halkın onayı olmadan onların hayatlarını yönetmemelidir. İnsanlar unutmamalıdır ki, bu kurumlar sadece insanların hayat planlarını etkileme gücüne sahip değiller, aynı zamanda dünya hükümetleridirler.

Bir zamanlar devletlerin elinde olan kararlar şimdi bir avuç uluslar arası örgütün, şirketin kontrolüne geçti. Bu kurumlar, bu kararlarla vatandaşların kendi hayatlarını yönetmelerini ciddi şekilde sınırlıyorlar.

Kadınlar ve erkekler krizin faturasını ödemek zorunda kalıyorlar. Ancak artık yeter! Hareketler dünya çapında büyüyorlar ve seslerini duyuruyorlar.

Hükümetler bu politikaları artık sürdüremeyecekler.

Taleplerimiz:

  1. İktidar Gücü halka verilmeli, yurttaşlara karar süreçlerine tam olarak katılma, öneri yapma ve ret etme hakları tanınmalıdır.
  2. Herkesin ve her bir bireyin temel ihtiyaçlarına yeterli ve sürekli olarak parasız ulaşabilme hakkı tanınmalıdır.
  3. Su, hava gibi ortak malları korumalıyız, gezegenimizi korumak için alternatif enerji modelleri üzerine çalışılmalıyız.
  4. Savaşın, işgallerin, ataerkliliğin, tüm cinsel ayrımcılığın ve şiddetin olmadığı bir dünya istiyoruz. Askeri harcamaların azaltılmasını, elde edilen gelirin hepimiz için, yaşanabilir bir dünya için kullanılmasını istiyoruz.

Bu, mücadelemize katılma, güçlü çalışma ağları oluşturma ve yerel ve küresel düzeyde etkili hareketleri inşa etme çağrısıdır.

Gerçek alternatifleri inşa etmek için mümkün olan yerlerde merkezi alanlarda açık ve kitlesel meclisler ve forumlar düzenlemesi için çağrı yapıyoruz.

SOKAKLARI ELE GEÇİRELİM!

30 Mayıs 2011

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.