3 Şubat 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Davos’ta Tayip Erdoğan’ın söylediği cümlelerin etkileri iyiydi. Bir uluslar arası toplantıda İsrail’in saldırganlığının teşhir edilmesi iyi oldu. Birleşmiş Milletler, Amerika, Avrupa Birliği ve Arap ülkeleri maalesef Gazze katliamını seyrettiler. İsrail devlet yöneticileri ise hala katliamlarını meşrulaştırmaya çalışıyordu. Tayip Erdoğan’ın söyledikleri İsrail’in yaptıklarının uluslar arası olarak da eleştirilmesine kapı açtı. Türkiye’de ise binlerce insan söyleyemedikleri bir şeyin İsrail devlet başkanına haykırılmasından mutluluk duydu.

Maalesef İsrail hala iki günde bir Gazze’yi bombalamaya devam diyor. Bizim de savaş karşıtı hareketin sesini yükselterek bu bombalamaya karşı çıkmamız gerekiyor. Önümüzdeki süreçte tüm etkinliklerimizde bu Filistin konusu önemli bir gündem olmaya devam edecek.

Toplantida 4 Nisan’da yapılacak Nato mitinginin ayrıntılarını konuşmaya devam ettik. Yarın 5 Şubat’ta kurum ve kuruluşlarla 4 Nisan mitinginin başlangıç komutunu vermiş olacağız. Bu mitingte Irak, Afganistan ve Filistin halklarının mücadelesine destek vermeye çalışacağız.

En son Gazze saldırısı gösterdi ki silahı olan kullanıyor, uluslar arası anlaşmalar, kamuoyu vicdanı savaşları maalesef daha durduracak güce sahip değil. O yüzden Nato gibi savaş araçlarının bir an önce dağıtılması, dünyanın silahsızlanması gerekiyor. Ancak o zaman barış içinde yaşamak mümkün olabilecek.

Bu yüzden 4 Nisan’da “Nato’ya hayır, Savaşa hayır” mitingi son derece önemli. Binlerce savaş karşıtının bu çığlığı her yerde yükseltmesi Nato ve savaş tacirlerinin geri adım atmasını sağlayabilir. 5 Şubat’tan itibaren el ilanlarını dağıtmaya, toplantılar yapmaya ve her gün bir etkinlik örgütleyerek mitingi büyütmeye başlayacağız.

Yürütme her Salı 12.30da yapılmaktadır……….

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply