3 Mart 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tunus, Mısır’dan sonra dalga dalga yayılan hareketlerin son durağı Libya. Kaddafi’nin tüm vahşi saldırılarına rağmen rejimin değişmesini isteyenler sokakta. Nato veya başka bir şemsiye altında Libya’ya müdahaleye karşı çıkmak gerekir. Saddam’a karşı Irak’a müdahale eden Amerika’nın yaptıkları ortada. Tüm gücümüzle askeri müdahaleye karşı ses çıkarmalıyız. Bu güne kadar her türlü askeri müdahale yarardan çok zarar getirmiştir.

26 Şubat’ta yaptığımız “savaşsız bir dünya için uluslar arası buluşmada” Ortadoğu, Nato, Nükleer silahlanma ve Kürt sorununu birleştirerek Türkiye barış hareketinin gündem maddelerini tartıştık. Avrupa’dan konuşmacılarımız hem Türkiye barış hareketi aktivistlerini dinleyerek, konular hakkında bilgilendiler, hem de kendi deneyimlerini anlatarak bizi bilgilendirdiler.

Toplantının başarılı olmasında her zamanki gibi tercümanların çok önemli bir katkısı oldu. İngilizce, Kürtçe ve Türkçe çeviriler ile birbirimizi anlamamızı sağladılar. Toplantıya gerek konuşmacı gerekse dinleyici olarak katılan tüm barış aktivistleri ile birlikte gelecek günler de barış hareketini inşa etmeye devam edeceğiz.

4-6 Mart’ta Budapeşte’de Avrupa Sosyal Forumu buluşması olacak. Toplantılara katılacak BAK aktivistleri Türkiye barış hareketinin deneyimlerini aktaracak.

12 Nisan’da Avrupa’da “Askeri harcamalara karşı” etkinlikler düzenlenecek, biz de bu çerçevede toplantı, basın açıklaması, televizyon ve radyo programları örgütleme işine başladık. Her yıl trilyonlarca paranın askeri harcamalara gitmesi dünyayı barıştan biraz daha uzaklaştırıyor. Bunu teşhir etmek çok önemli.

Barış Hareketi Takvimi

  • 4-6 Mart’ta Budapeşte’de Avrupa Sosyal Forum Buluşması
  • Mart ayında Nato Savunma Bakanları toplantısı protestosu
  • 12 Nisan “Askeri Harcamalara” karşı uluslar arası gün
  • 15-17 Nisan’da Dublin’de Avrupa Nato ve Savaş karşıtı çalışma ağı toplantısı
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.