28 Ekim 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kampanya tartışma toplantılarımız devam ediyor. Aynı anda üç tane kampanyanın ayrıntılarını konuşuyoruz.

  1. Barışa bir Şans Verin ve Şimdi Barış Zamanı kampanyalarının devamı niteliğinde “Önce Barış veya Gelin barışalım” başlıklı bir BARIŞ kampanyası.
  2. Uluslar arası Afganistan komitesinin toplantısında alınan karara uygun olarak Afganistan işgaline karşı “Afganistan Obama’nın Vietnam’ı olacak!” kampanyası.
  3. Yıllardan beri sürdürdüğümüz İncirli Üssündeki nükleer silahlarında imhasını kapsayan “Dünya nükleer silahlardan arınsın!” kampanyası.

İkinci ve üçüncü kampanyalar için Şenol ve Nilüfer birer bilgilendirme yazısı ve eylem önerileri hazırladılar. Bunları grupta dağıttık. Ekte de var. Birincisi içinde bir bildiri hazırlığımız var. Önerileri geçen hafta gruba atmıştım.

Bu hafta Kadıköy BAK’ta önerileri tartışmaya başladık. Önerileri geliştirmek ve yazılı kampanya malzemeleri hazırlamak için çalışıyoruz. Bütün bu kampanya önerileri üzerine yorumlarınızı bekliyoruz.

Haftaya 3 Kasım Salı günü Ankara’da Danıştay’da mahkememiz var. İzmir’den avukat arkadaşlarımız “İncirlik Üssü’nün yabancı silahlı güçlerine kullandırılması”na ilişkin 2007 kararnamesinin iptali için dava açmışlardı. Salı günü saat 09.45’te Danıştay 10.Dairesi’nde 2007/6580 E. sayılı dava dosyasının duruşması olacak. İstanbul milletvekili Ufuk Uras ile birlikte davaya katılacağız.

Çarşamba günü de Meclis’te bir basın açıklaması ile hem davanın hem de Ufuk Uras’ın önergesinin akıbetini kamuoyu ile paylaşacağız.

Yürütme kurulu toplantıları her Çarşamba saat:12.30’da yapılıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply