28 Ekim 2008 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Geçen hafta yaptığımız Yürütme Kurulu Toplantısı notlarını gönderemediğim için bu hafta gene ikisini bir arada yazacağım kusura bakmayın.

Toplantıya Kerem Kabadayı’nın katıldığı toplantıların raporuyla başladık: 26 Ekim Pazar günü Muğla’da yapılan “Siyasal İslam ve ABD Emperyalizmi” paneline İsmail Hakkı Tombul ve Kerem Kabadayı konuşmacı olarak katıldılar. Küresel BAK adına konuşan Kerem Kabadayı, ABD emperyalizmine karşı mücadelenin bugünkü ayağının NATO karşıtı etkinlikler olduğunu anlattı. 4 Nisan 2009’da bütün dünyada yapılacak eşzamanlı eylemlerin, ABD’nin saldırı örgütü olan NATO’nun zayıflamasına neden olacağını umut ettiğini söyleyen Kerem Kabadayı bu etkinlikleri her yerde örmek gerektiğini vurguladı.

27 Ekim Pazartesi Ankara’da Jeoloji Mühendisleri Odasında yapılan Ankara BAK toplantısına İstanbul Yürütme Kurulu adına Kerem Kabadayı katıldı. Toplantıda NATO kampanyası çerçevesinde Ankara’da neler yapılabileceği konuşuldu. 40 BAK aktivistinin katıldığı toplantıda Ankara BAK haftalık toplantıları konuşuldu. Her hafta pazartesi günü saat 19.00’da Ankara Jeoloji Mühendisleri Odası’nda toplantı yapılacak.

NATO kampanyası çerçevesinde toplantılar devam ediyor. 30 Ekim Perşembe günü İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi’nde yapılacak toplantıya ve 11 Kasım’da İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Kampusu’nda yapılacak toplantıya Kerem Kabadayı katılacak.

Emek ve meslek örgütlerinin yapacağı “Savaşa ve krize hayır” mitingi için hazırlık toplantıları örgütleniyor. 12 Kasım’da Kadıköy’de KESK Genel Başkanı Sami Evren’in de katılacağı bir forum yapılacak.

NATO bildirisi ve afişi hafta sonuna kadar hazır olacak. 10 dakikalık bir PowerPoint sunumu ve kurumlar için bir dosya hazırlığı yapılıyor.

1 Kasım’da başlayacak Kitap Fuarı’nda stand açmaya çalışacağız. Açamadığımız takdirde el ilanlarımızı ve afişlerimizi SODEV standına bırakacağız. 1-2 Kasım ve 8-9 Kasım’da ayrıca gidip toplantı girişlerinde NATO bildirilerini dağıtacağız.

2010’da İstanbul’da yapılacak Avrupa Sosyal Forumu çalışmaları devam ediyor. Küresel BAK olarak bu çalışmalarda da yer alıyoruz. Ayrıntılı bir program yakında yayımlanacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply