27 Ocak 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gazze’de durum oraya gidenlerin raporları okundukça gözüküyor ki sanılandan çok daha vahim. Türkiye’de ve diğer ülkelerde yardım toplanıyor, yardım yollanılıyor. Ama Filistin’de kalıcı barış sağlanmadan bu yardımlar sadece yaraları kısa süreli sarabilecektir. Hastahaneleri, okulları, alt yapıyı yeniden kurmak yıllarca sürecek bir uğraş. Atelkesin hala kalıcı bir barış anlaşmasıyla sonuçlanmamış olması bölgede bir tedirginlik yaratıyor.

Obama’nın döneminde Ortadoğu’da nasıl bir gelişme olacağı henüz belli olmadı. Irak’tan asker çekme planı başlamışken Pakistan-Afganistan bombalamaları savaşın bitirilmeyeceği mesajları veriyor. Maalesef bu senede savaş ve işgal karşıtı harekete ihtiyaç duyulacak gibi gözüküyor. Son eylemler, dünya kamuoyunun savaş karşıtlığını bir kez daha gösterdi. Bu hareket dünyaya barışın hakim olması için mücadeleye devam edecek gözüküyor.
Cumartesi diğer kurum ve kurulışlarla yaptığımız basın açıklamasında dediğimiz gibi Filistin sorununu takip etmeye devam edeceğiz. Kalıcı barışın sağlanması için Filistin halkının yanında olmaya çalışacağız.
Nato kampanyası için Rauf Kösemen çok güzel bir tasarım hazırladı. En yakın zamanda grupta ve web sitemizde yaygınlaştırmaya başlayacağız. Afiş, bildiri, sticker ve rozet tasarımları tamamlanınca malzemelerimizi hazırlamaya başlayacağız.
4 Nisan’da yapılacak miting için kurumlarla Cuma akşamı bir toplantı yapacağız. Daha sonra geniş bir çağrı ile kampanyayı büyütmeye çalışacağız.
21 Şubat’ta Nato kampanyamızın başlangıç forumunu yapacağız. Konuşmacılar kesinleşince duyurulara başlayacağız.
Yürütme toplantıları her Salı 12.30da oluyor…….
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply