27 Eylül 2006 – Basın Açıklaması – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

BASINA ve KAMUOYUNA,

ABD  Emperyalist çıkarları için saldırmaya devam ediyor.

Önce Afganistan, ardından Irak, ardından İsrail eliyle Filistin ve Lübnan saldırıları ve işgalleri; Şimdi de komşularımız İran ve Suriye tehdit ediliyor. ABD nükleer silahlanmayı tırmandırıyor.

İncirlik üssü ABD ‘nin bölgedeki  nükleer silah deposu olarak kullanılıyor. Amerikan Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi’nin yayınladığı raporuna göre, İncirlik Üssünde tam 90 adet Nükleer bomba, uçaklara yüklenecek biçimde hazır bekletilmektedir.

Yıllardır İncirlik’te bulundurulan nükleer bombalar, ABD’nin bölgede veya dünyada herhangi bir ülkeye karşı nükleer silah kullanmaya karar vermesi durumunda kullanılmak üzere hazır durumda tutuluyor.

İncirlik’te bulundurulan nükleer bombaların kullanılması hiçte uzak bir olasılık değildir.

İncirlik Üssü  kapatılmadığı sürece Türkiye tehdit altındadır. ABD bölgedeki saldırılar ve operasyonlar için İncirliği kullanmaktadır.

Türkiye Hükümetleri İncirlik Üssü’nü kullandırarak , Afganistan ve Lübnan ‘ a asker göndererek  tercihini ABD ve Küresel Sermayeden yana koymuştur.

AK Parti Hükümetinin ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi içinde  yer alma hevesi Türkiye’yi bölgede yalnızlaştırmaktadır. Bölgede yaşanan acı ve göz yaşından pay kapma anlayışı utanç vericidir. Biz bu utancı yaşamak ve ortak olmak istemiyoruz. Onun için sokaklardayız. AK Parti Hükümetini uyarmak için buradayız.

AK Parti Hükümetinin Lübnan’a asker gönderilmesini isteyen tezkeresi TBMM’de oylanarak kabul edildi. İsrail Lübnan’ı bombalarla yakıp yıkarken, çoğu çocuk binlerce insan öldürülür, yüz binlercesinin evleri İsrail bombaları ile yıkılırken, İsrail’i durdurmaya yönelik hiç bir önleyici adım atmayanlar; şimdi saldırgan ve işgalci İsrail’e güvenlik sağlamak üzere Lübnan topraklarına asker gönderiyorlar.

Lübnanlı çocukların kanı ve yıkılmış şehirlerin enkazı üzerine ‘barış’ kuracaklarını sananlar, çok kısa zamanda yanıldıklarını anlayacaklardır.   Afganistan ve Irak ‘ta  bitti denilen savaş hala

sürüyor. ABD bu ülkelerde  ortaya çıkan direniş  karşısında şaşkın.

ABD bu ülkelerde batağa saplanmış durumda. ABD ve müttefiklerin işgal ettiği Afganistan, Irak, Lübnan  ve Filistin de yaşanan  ve yaşanmakta olan acıları unutmak mümkün değil. Bu  acılar üzerine ne inşa edeceksiniz? Bu acılardan hangi payı alacaksınız. Türkiye’nin çıkarı bölgede barış ve huzur ortamından geçmektedir. Bunun için Filistin sorunun özgürlük ve eşitlik temelinde çözümü gereklidir. Özgür ve demokratik Filistin devleti kurulmadan bölgede istikrar olmayacaktır.

Irak ve Afganistan işgali sürdükçe bölgede savaş  ve çatışma ortamı sürecektir.

ABD durdurulmadığı sürece bölgede savaş ve işgaller yaygınlaşacaktır.

Önce Afganistan, ardından Irak, ardından Lübnan ve Filistin şimdi de Iran ve Suriye tehdit ediliyor.

ABD’nin fırsatını yarattığı ilk anda İran’a karşı, ya doğrudan ya da taşeronu İsrail’i kullanarak saldıracağını unutmayalım.. Üstelik İsrail’in böyle bir saldırı için Lübnan işini BM’ye havale etmişliğin rahatlığı ile hazırlanmaya başladığını bilelim.

Dünyamız ve bölgemiz ABD emperyalizminin başını çektiği emperyalist haydutlar çetesinin tehdidi ve saldırısı altında.Şimdi görevimiz, ABD’nin Afganistan ve Irak’tan çekilmesini sağlayacak bir savaş ve işgal karşıtı dayanışmayı güçlendirmek; İran başta olmak üzere komşularımıza saldırmasına imkan vermeyecek bir mücadeleyi yükseltmektir. Pedallarımızı bugün barış ve kardeşlik için çeviriyoruz. Biz bedenimiz, yüreğimiz ve aklımızla  barış için

mücadeleyi sürdüreceğiz. Yeryüzü barışın ve sevginin yüzü oluncaya kadar.

Lübnan’a Asker Gönderilmesin,

Irak’ta İşgale Son,

Filistin’e Özgürlük,

İran’a Dokunma

İncirlik Kapatılsın

Küresel Barış Ve Adalet Koalisyonu İzmir

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.