26 Kasım 2011 – Kardeşlik, Adalet, Barış Yürüyüşü – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

KARDEŞLİK, ADALET, BARIŞ!
Silahlar Sussun, Barış Konuşulsun!

Umutlarımız bir kez daha kırıldı. Savaş yeniden başladı. Hava puslandı. Barışın sesi kısıldı. Savaş çığırtkanları medyada, mecliste, sokakta sahnelerini aldı. Atılan savaş naraları kulaklarımızı tırmalıyor. Saçılan nefret tohumları beyinlerimizi, kalplerimizi, vicdanlarımızı hızla kirletmeye çalışıyor. Savaş işçilerden, öğrencilerden, kadınlardan, Kürtlerden, Türklerden, azınlıklardan, dindarlardan, sanatçılardan, en başta yaşamı, ama mutlaka bir şeyleri alıp götürüyor.

Savaşa, savaş tacirlerine, savaş kışkırtıcılarına karşı barışın sesini yükseltmeye, barış iklimini daim kılmaya çalışıyoruz. Bombardıman gürültülerini bastırmak, çatışmaları sona erdirmek, çocukların ölmesini, daha fazla kan akmasını engellemek için feryat ediyoruz.

Biz kardeşlik istiyoruz!

Biz adalet istiyoruz!

Biz barış istiyoruz!

Eşit koşullarda kardeşlik, mutlak adalet, onurlu barış istiyoruz!

“Çözüm demokraside, çözüm diyalogda, çözüm müzakerede!” diye haykırıyoruz…

“Barışın formülü çok da karmaşık, çok da belirsiz değil” diyoruz. Birçok mecrada, birçok kesim uzun süredir dile getiriyor, biz tekrarlıyoruz:

Kürtlere sivil siyaset alanını iyiden iyiye daraltmaya çalışan KCK tutuklamalarına son verilsin. Tutuklu siyasetçiler serbest bırakılsın.

Terörle Mücadele Kanunu yürürlükten kaldırılsın.

Yeni anayasayı hiçbir baskı ile karşılaşmadan özgürce tartışabilmek için, mutlak ifade özgürlüğü yasalarla güvence altına alınsın.

Bu adımların yaratacağı pozitif dalga ile yeni anayasa gerçek bir barış anayasası olabilir. Çok geniş kesimler sürece katılabilir, sahip çıkabilir.

Bu talepleri tekrar ve tekrar gündeme taşımak, “Kardeşlik, Adalet, Barış!” diye haykırmak için sizleri bir araya gelmeye, seslerimizi birleştirmeye, büyük ve renkli bir barış korosu yaratmaya çağırıyoruz.

Gelin adaletin hükmünü, kardeşliğin kokusunu, barışın sesini dağlarımıza-şehirlerimize yayalım; demokratik anayasa talebimizi cümle aleme duyuralım!

Barış İnisiyatifleri

26 Kasım 2011 Cumartesi saat 15:00, Tünel-Taksim Yürüyüşü…

Katılımınızı bildirmek ve irtibat için: barisinisiyatifleri@gmail.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.