25 Mart 2009 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Geçen haftasonu İstanbul’da dünya liderleri suyun özelleştirilmesini, baraj yapımını, binlerce insanın susuz kalmasını, yerlerinden çıkarılalarını konuşurken alternatif su forumunda insancıl su politakalarının nasıl olabileceğinin tartıştık. 21 Mart Cumartesi açılışta Küresel BAK temsilcisi Kerem Kabadayı su politikalarının savaş ve işgallere neden olduğunu, karı değil insanı gözeten su politikalarının dünyaya barış getireceğini söyledi. Öğleden sonra yapılan “Hegemonya, Savaş ve Su politikaları” toplantısında da savaş ve su politikaları tartışıldı.
Nato Mitingi için hazırlıklar devam ediyor. “Nato Karşıtı Birlik” adı altında biraraya gelen kurum ve siyasi yapılar mitingin katılımını artırmak için çalışmalara hız verdiler. Gelecek hafta mitinginduyurusu için çeşitli basın açıklamaları, etkinlikler yapılacak.

4 Nisan mitinginin başlangıç saati ileri alındı. Saat 13.00’de Tepe Natülüs’te buluşulacak, 14.00’de yürüyüş başlayacak. 31 Mart’ta saat:19.00’da Galatasaray meydanında buluşup, basın açıklaması yapıp, ardından bildiri dağıtacağız.

2 Nisan’da Küresel BAK ve Evrensel Barış Yürüyüşü birlikte, saat:19.30’da Taksim Gezi Parkında “BARIŞ” işareti yapacağız.

7 Nisan’da saat:18.30’da Galatasaray meydanında buluşup Amerikan devlet başkanı Obama’ya sesleneceğiz “Obama Boşuna Gelma, Afganistan’a asker yok, Nato’ya asker yok” diyeceğiz.

Takvim
31 Mart Nato karşıtı tüm güçlerle Galatasaray Meydanı’nda insan zinciri
1 Nisan Gitar Kafe – Sezai Sarıoğlu – “Natoya karşı notalar”
2 Nisan Evrensel Barış Yürüyüşü ekibiyle taksim Gezi Parkında Barış işareti etkinliği
4 Nisan Kadıköy mitingi
7 Nisan Obama’nın İstanbul’a gelişinin “Amerika evine dön, Irak ve Afganistan’dan tüm işgal güçlerini çekin” sloganıyla protesto edilmesi.

Yürütme her Çarşamba 12.30da yapılmaktadır……….

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply