25 Ekim 2011- Yürüyüş Hazırlık Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Barış inisiyatifleri 26 Kasım Yürüyüş hazırlık toplantısı

Selam,

Yaklaşık 30 kişinin katılımıyla geniş bir toplantı yaptık. KüreselBAK,  Küresel Eylem Grubu, MazlumDer, Barış için Sanat, Yeşiller, EDP, Döh, DSİP, Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe, Antikapitalist Öğrenciler, Sol Arayış ve Barış için vicdani retten arkadaşlar vardı.

Eyleme 1 ay kaldı. Hızla harekete geçmek için az zamanımız var ancak şimdiye kadar biraz yol aldık ve kısa zamanda yapabileceğimiz çok iş var.

Eylemin vurgusunu “barış, adalet ve kardeşlik” temalarıyla yapmaya karar verdik. Geniş kesimleri bir araya getirebiliriz. Onurlu bir barışın sağlanması için demokratik anayasa talebini çağrı metninde vurgulayacağız.

Eylemde barış bayrakları taşıyalım ayrıca kendimizin hazırlayacağı dövizlerin dışında kullanabileceğimiz görsel önerileri geldi. Geçen hafta görseller için atölye yapma kararı almıştık. Atölye haftaya salı (1 Kasım) 19.00’da Mazlum-Der İstanbul şubesinde yapılacak. (Adres :   Kalenderhane Mah. C.Y. Tosyal Cad. No:124-B VEFA, Telefon :   (0212) 526 2440).

Eylemin afişlerini Kürtçe ve Türkçe yapacağız.

Basın toplantısını 16 Kasım Çarşamba günü yapmaya karar verdik. Böylece destekleyen kurumların kendi basın toplantılarıyla eyleme çağrı yapmaları için zamanları olur.

16 Kasım’a kadar başka grup ve kurumları aramıza katmaya çalışacağız. Çağrılarımızı Barış İnisiyatifleri imzasını kullanarak yapmamız katılıma açık olduğumuzun görülmesi açısından önemli. Basın toplantısında ve ertesinde destekleyen kurumların da imzasıyla çağrı yapalım dedik. Birçok kurumun barış talebi için yan yana geldiğinin görülmesi iyi bir etki yaratır.

Eylemde “vatan sağolsun” demeyen şehit anneleriyle gerilla annelerini bir araya getirmeye çabalayalım.

Haftaya Mazlum-Der’de görüşmek üzere.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.