24 Haziran 2008 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba,

1.    17-21 Eylül’de Malmö’de yapılacak olan ASF sürecine katılım ve ASF’deki Küresel BAK toplantılarının ayrıntılarını konuştuk. ASF’ye katılmak isteyenler, hâlâ bir şansa sahipler, başvurularını yapabilirler. Önümüzdeki haftalarda ASF programı, toplantılar ve etkinlikler kesinleştiğinde duyularını yapmaya devam edeceğiz.

2.    “Savaşa hayır/Filistin’e özgürlük” kampanyamızın genel takvimini belirledik. Bu takvime göre kampanyayı bir dizi düzeyde aynı anda başlatacağız. Kampanyayı ilan etmeden önce Filistin konularında bilgilendirme ve tartışma toplantıları yapacağız ve bu toplantıların şehirlerin kendi takvimini oluşturması için birçok şehirde yapılmasına özen göstereceğiz. Kampanyayı BarışaRock’ın başlangıç tarihi olan 9-10 Ağustos’ta ilan etmeyi düşünüyoruz. BarışaPedal grubundaki arkadaşlarla konuşup, 9 Ağustos’ta Beşiktaş’tan kalabalık bir bisikletli aktivist grupla beraber başlamasını planlamayı düşündüğümüz kampanya, bisikletlerin, aydınların, milletvekillerinin, sanatçıların BarışaRock alanına girmesiyle ilan edilebilir. Sahneden yapılan konuşmalarla tüm aktivistleri 27 Eylül’de Kadıköy’de gerçekleşecek mitingin örgütleyicisi olmaya davet edilebilir. Hem BarışaRock örgütlenmesiyle hem de BarışaPedal’dan arkadaşlarla bu konuyu görüşmeye başladık.

3.    BarışaRock’ta kampanyanın ilan edilmesinin dışında bir de forum düzenleyeceğiz. Açacağımız standla da “Savaşa hayır/Filistin’e özgürlük” kampanyasının duyurusunu yapacağız.

4.    27 Eylül’de gerçekleşecek mitingden önce 1 Eylül’de düzenleyeceğimiz “Barış günü” eylemi var. Bu basın açıklamalarını birkaç şehirde birden düzenleyeceğiz.

5.    Barış günü basın açıklamalarından sonra İstanbul ve İzmir’de Barış Panayırları düzenleyeceğiz. İstanbul’da Barış Panayırı konusunda başvuru 2 Temmuz’da tamamlanacak.

6.    27 Eylül mitinginin, ortak sloganlar, ortak pankartlarla düzenlenmesi ve Filistin’in özgürlüğünü savunan tüm kurumların ortaklaşa düzenleyeceği bir miting olması için yürütmemiz içinde oluşan bir komite hızla tüm kurumlar ve inisiyatiflerle görüşmeye başlayacak.

7.    Filistin’e özgürlük kampanyasının içinde 2009 Mayıs ayında dünya çapında gerçekleşecek ve bizim, “60 Yıl Yeter! NATO Dağıtılsın!” sloganıyla bir parçası olacağımız protesto dalgasının kampanyasını duyuracağız.

Bir haftalık tatilin ardından 8 Temmuz’da yürütme kurulu toplantılarına yeniden başlayacağız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply