22 Haziran 2007 – Basın Açıklaması – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İşgalcilere İncirlik Desteğinin Uzatılmasını Kınıyoruz

Bakanlar Kurulu üyeleri, ABD’nin “İncirlik Hava Üssü’nden lojistik amaçlı faydalanma iznini” bir yıl daha uzatan kararnameyi imzaladı. Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu olarak, ABD’nin Irak’ı işgal ettiği 2003’den bu yana her yıl verilen ve  süresi 23 Haziran’da dolan iznin uzatılmaması ve gizli kararnamenin halka açıklanması için kampanya yürütmüştük.

Gizli kararnamenin açıklanması için açtığımız dava sürerken ve işgale  ortaklık anlamına gelen bu izne demokratik kuruluşların ve kamuoyunun tepkisi ortadayken, bu kararnameyi yine halktan kaçırarak imzalayan AKP Hükümetini kınıyoruz.

Aynı Bakanlar Kurulu, bundan 20 gün önce ABD’ye yazılı bir nota vererek iki F16 uçağının 4 dakika hava sahamızı ihlal etmesi olayının bir daha tekrar etmemesi uyarısında bulunmuştu. Ama sıra ABD uçaklarının her gün inip kalktığı ve tam teçhizatlı askerler ve savaş malzemesi yanında 90 adet nükleer başlığın da bulunduğu İncirlik Üssü’ne gelince sivil ve askeri bürokrasi yine sus pus oldu.

Bu çelişkiyi halkımızın takdirine bırakıyoruz.

İncirlik Üssü’nü ABD’ye kullandırmak işgale, ABD’nin savaş ve insanlık suçlarına ortaklıktır. İşgalcilere verilen incirlik desteği ülkemiz için utanç vesilesidir.  İncirlik Üssü kapatılana ve Irak’ daki işgal sone erene kadar kampanyalarımız devam edecek.

Seçimler de oyumuzu kullanırken savaşçı, işgalci, İncirlik’ci partilere HAYIR diyelim. Oyumuz BUSH’a gitmesin!

Gizli kararname halka açıklansın, İncirlik Üssü kapatılsın!  Irak’ta işgale son!

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu, Yürütme Kurulu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.