20 Nisan 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Selamlar,

Katılımı ve tartışmaları başarılı bir toplantı gerçekleşti. Toplantıya, Barış İçin Sanat, Vicdani Ret, Küresel BAK, Antikapitalist çalışanlar, DÖH, Özgürlük istiyoruz İnisiyatifi, Genç Siviller, Yeşiller, Durde İnisiyatifi, Açık Radyo ve aktivistlerden oluşan bir kalabalık katıldı.

G8 protestosu konusunda: 14 Mayıs’ta bir forum, 21 Mayıs’ta bir yürüyüş yapacağız ve G8 zirvesini protesto edeceğiz. G8 zirvesini protesto ederken hem seçimler yaklaştığı için, seçimler belirleyici olacağı için hem de ilgiyi daha fazla artırmak için iç siyasetle G8 politikalarının bağlantısını kuracağız.Temaları birleştirip, konuları kısa sürede bitecek forum şeklinde örgütleyebiliriz. Savaş-militarizm-ırkçılık-darbeler-özel harp-vicdani ret ve Kürt sorunu iki konu, iklim-enerji politikaları-nükleer santrallar bir başka konu, yoksulluk- yeni liberal politikalar bir diğer konu olabilir.

Toplantıların yapısını değiştirebiliriz. Her konuda, konuya vakıf bir kişinin sunuşundan sonra, herkesin sosyal forum toplantılarında olduğu gibi sıraya girip söz alacağı ve en fazla beş dakika konuşacağı bir etkinlik şeklinde örgütleyebiliriz. Toplantı sırasında Barış İçin Sanat’tan arkadaşlarımız “Açık Alan Forumu” şeklinde bir yöntemin de denenebileceğini söylediler.

Önümüzdeki hafta 27 Nisan Çarşamba günü saat:19,00’da yeniden bir araya geleceğiz. Bu toplantıda hem konuşulan tüm başlıkları sonuçlandırmak hem de bir saatlik toplantılarda sunuş yapmasını önerdiğimiz isimleri netleştirmek için çalışarak örgütleyeceğimiz bir toplantı yapacağız. Bu arada sendikalardan, emek örgütlerinden de katılımın olması için çabalayacağız.

Vicdani ret haftası: Vicdani ret haftasında Küresel BAK, Barış için vicdani ret ve Bilgi Üniversitesindeki Anti kapitalist öğrenciler ile bir panel hazırlıyor. 13 Mayıs Cuma günü 12.00–14.00 arası olacak panel Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsünde yapılacak. Panelin başlığı “Militarizm ve Vicdani ret” olacak. Alt başlıkları “savaş, milliyetçilik, militarizm ve askerlik”
“Her Türk asker mi doğar? olacak. Panelde Buket Kavak, Ercan Aktaş, Ferda keskin, Özdeş Özbay konuşmacı olacak.

24 Nisan, “Bu acı hepimizin” başlıklı etkinliğe destek veriyoruz. Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe Girişimi’nin çağırdığı, onlarca aktivistin destek verdiği etkinlik yerleri aşağıdadır. Ayrıntılı bilgi için http://www.buacihepimizin.net/ adresine bakabilirsiniz.

  • İstanbul: 17:00, Taksim Meydanı
  • Ankara: 17:00, Sakarya Meydanı
  • Diyarbakır: 17:00, İnsan Hakları Parkı
  • Bodrum17:00, Belediye Binası önü

27 Nisan Çarşamba günü saat:19,00’da, Yeşil Ev’de yapılacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.