2-3 Ağustos 2011 – KCK Davası – Diyarbakır

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

KCK davasının 24. Ve 25. Duruşmaları 2-3 Ağustos tarihlerinde Diyarbakır’da yapıldı. Her iki duruşmaya da tutukluklardan sadece 6 kişi getirildi. Duruşmalarda savunma avukatlarıyla mahkeme heyeti arasındaki kriz devam etti. Mahkeme avukatları, davaya katılmadıkları için haklarında suç duyurusunda bulunmakla tehdit etti.  Diyarbakır Baro Başkanı Aktar ise, ikinci gününe katıldığı duruşmada mesleklerine saygı gösterilmediği için duruşmalara katılmadıklarını ifade etti.

Savunma avukatları anadilde savunma yapılmasına izin verilmemesini ve tutukluların toplu halde değil de 6’şar kişi halinde duruşmalara getirilmesini protesto etmek için duruşmalara katılmıyorlar.

Bunun üzerine Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK davasında, “yargılamayı engelledikleri” iddiasıyla sanık avukatları ve mahkemenin talebine rağmen avukat görevlendirmeyen Diyarbakır Baro Başkanlığı yönetimi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verirken bir sonraki duruşmayı 10 Ağustos’a erteledi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.