18 Agustos 2010 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba

Bu gün yaptığımız toplantıda Baris çalısmalarının attıgı bir doneme girdiğimizi gördük.

İstanbul tabip odasının cagrisiyla başlatılan İstanbul’daki de demokratik kitle örgütlerinin yapacagı Baris cagrisindaki gelişmeleri konuştuk. Kurumlar çağrıyı yayginlastirip, imzaci sayısını artirip gelecek hafta bir basın açıklamasıyla çağrıyı kamuoyu ile paylaşacaklar. ‘Yeter’ başlıklı çağrıda barışın sağlanması için sorunun taninmasi, diyalogun baslatilmasinin önemi vurgulanacak. Yer ve tarih kesinlestiginde duyurulara başlayacağız.

1 Eylül için İhd ve Baris meclisi ile başlayan sürece demokratik kitle örgütleri ve siyasi partiler de katıldı. Geniş bir cagricilar listesi ile haftaya duyurulara başlayacağız.

1 Eylül Çarşamba aksamı 19.00da Galatasaray Meydanı’ndan taksim tramvay durağına insan zinciri yapacağız. Beyazlar giyip, renkli stickerlarla kıyafetlerimizi renklendireceğiz.

Ana Sloganımız “savaşma, Baris olsun” olacak. Diğer sloganlar “operasyonları durdur, Baris olsun”, “kardeşine saril, Baris olsun”, “işgal etme, Baris olsun” olacak.

1 Eylül’den sonra Kasım ayında Portekiz’de yapılacak NATO zirvesi protestolarına destek için “NATO dağıtılsın” kampanyası başlayacağız. Silahlanma ve saldırının merkezi haline gelen NATO, bir an önce dağıtılmalıdır. Afganistan’da ortaya çıkan belgeler, NATO’nun korkunç yüzünü bir kez daha ortaya çıkardı. NATO, işgal ettigi ülkelerden bir an önce çekilmelidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.