17 Şubat 2010 – Yürütme Kurulu Toplantısı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gecen hafta Çarşamba günü toplantı yapmadığımızdan galiba bu hafta gayet enerjik ve bol tartışmalı bir toplantı yaptık.

Toplantıya dünyadaki ve Türkiye’deki çatışmalı dönemin hala devam ettiği tespiti ile başladık. Geçen hafta Afganistan’daki Nato güçlerinin yeniden sivil ölümlerine karışmış olmaları çok çarpıcıydı. Taliban’a yönelik her operasyonda onlarca sivil hayatını kaybediyor. İran’a yönelik tehditler aralıksız devam ediyor. Irak işgalinin sonuçları ortada iken İran’a saldırı ihtimali bile dünyanın geleceğini sorgulatıyor insana.

Böyle bir süreçte dünyadaki çatışmalı durumun bir an önce bitmesi umuduyla “Savaşı Sustur, Barışı Yükselt” kampanyasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. 21. yüzyılın barış içinde geçmesi için savaş politikalarının iflas edildiğinin görülmesi gerekiyor.

1 Mart’ta başlayacağımız kampanyanın takvim önerileri aşağıda. Bu kampanya için afiş, bildri ve diğer malzemeleri oluşturmaya çalışıyoruz. Hem kampanyanın içeriğini hem de takvimi konuşmak için gelecek Perşembe (25 Şubat’ta) saat 19.00’da Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinde bir toplantı yapacağız. Bu güne kadar bu kampanyayı beraber örmek istediklerini söyleyen kurumları ve inisiyatifleri de çağıracağımız bu toplantıya tüm aktivistlerimizi bekliyoruz.

1 Mart Pazartesi, 12.30, Galatasaray Meydanı,  basın açıklaması

13 Mart Cumartesi, 15.00-17.00, Forum

27-28 Mart, Kadıköy meydanı,barış panayırı

3 Nisan Cumartesi, 18.00 Taksim meydanından Tünel’e müzikli yürüyüş – 19.00-21.00 Tünel konser (Ermenice, Kürtçe, Lazca, Roman dilinden şarkılar, türküler söylenecek)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply