17 Ocak 2006 – Basın Açıklaması – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ABD’nin Pakistan’a saldırısı

Bush’un ekonomik ve askeri gücüne dayanarak küresel bir kabadayı gibi hareket etmeye hakkı yoktur. ABD saldırganlığı dünya barışının önündeki en büyük engeldir. ABD, Afganistan ve Irak’ta onbinlerce askeriyle hala savaşıyor, İran ve Suriye’yi askeri müdahaleyle tehdit ediyor ve canı istediği zaman istediği ülkede yerleşim yerlerini bombalayıp sivilleri öldürüyor. ABD’nin sivillere saldırıları insanlık suçudur, sorumluları cezalandırılmalıdır.

Bush’un ekonomik ve askeri gücüne dayanarak küresel bir kabadayı gibi hareket etmeye hakkı yoktur. ABD saldırganlığı dünya barışının önündeki en büyük engeldir. ABD, Afganistan ve Irak’ta onbinlerce askeriyle hala savaşıyor, İran ve Suriye’yi askeri müdahaleyle tehdit ediyor ve canı istediği zaman istediği ülkede yerleşim yerlerini bombalayıp sivilleri öldürüyor.

Dünyayı kanlı bir tımarhaneye çevirmeye çalışan Bush ve onun  haydut çetesini durdurmak, bizim elimizde. Tüm dünyanın savaş karşıtlarının ellerinde. Dünyanın gözden ırak köşelerinde her gün üzerlerine ölüm yağdırılan insanların tek umudu savaş ve işgal karşıtlarının mücadelesidir.

ABD’nin ve Bush yönetiminin cinayetlerine sessiz kalmayalım.

Pakistan’da yapılan ABD bombalaması, açık bir insanlık suçudur.

Sivillere karşı yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyor,

suçluların yargılanmasını talep ediyoruz.

Tayfun Mater

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.