16 Haziran 2011 – Yürütme Kurulu Toplantısı – İstanbul

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

16 Haziran Perşembe günü Yeşil Ev’de yaptığımız toplantıda aşağıdaki konuları görüştük.

Suriye’de olup bitenleri yakından takip etmeye devam edeceğiz. Ortadoğu’da diktatörlüklere, baskıcı rejimlere karşı reformlar için sokağa çıkanların sayısı hiç azalmıyor. Bazı ülkelerde hızlı, bazılarında yavaş devam eden süreç Suriye’ye de geldi. Orduların katliamlarından kaçanların Türkiye’ye sığınması vahşeti bir kez daha görünür kıldı. Bu vahşet ancak Suriye’deki direnişin kazanması ile mümkündür. Libya bir kez daha dışarıdan müdahalenin sadece daha büyük katliamlara sebep olduğunu gösterdi. Suriye’ye yapılacak her türlü askeri müdahaleye karşı çıkmalıyız.

25 Haziran’da uluslararası nükleer silahlara hayır kampanyası nükleersiz bir dünya için etkinlikler, gösteriler yapacak. Biz de o gün için bir basın açıklaması yapmak için kolları sıvadık. Haftaya yapacağımız etkinlik ayrıntılarını belirleyeceğiz.

Bu arada incirlik üssüne ilişkin kararnamenin uzatılma tarihi gelirken her zamanki gibi hükümetten hiçbir ses çıkmıyor. Kararnamenin içeriği 2003’den beri açıklanmazken her sene rutin bir şekilde uzatılıyor. 25 Haziran’da yaptığımız etkinlikte bu konuya da değineceğiz.

Küresel BAK’ın ilk imzacılarından Ertuğrul Kürkçü, Musa Çam, Salim Uslu, Süleyman Çelebi milletvekili seçildiler. Bu dönem bu güne kadar barış mücadelemizde ortaklaştığımız milletvekilleriyle birlikte mecliste barışın sesini yükselteceklerini umut ediyoruz.

Küresel BAK olarak önümüzdeki süreçte aşağıdaki etkinlikleri örgütleyeceğiz…

  • Uluslararası 25 Haziran Nükleer silahsız bir dünya etkinliği.
  • 1 Eylül’de barış gününe yaraşır bir etkinlik için diğer kurumlar ile görüşeceğiz.
  • 20-25 Eylül’de Diyarbakır’da ikinci Mezopotamya Sosyal Forumu yapılacak. Dünya sosyal forumundan katılımın beklendiği forumda Küresel BAK olarak toplantılar örgütleyeceğiz.
  • Kasım ayında Cannes’te yapılacak G20 zirvesini protesto etmek için Fransa’da gösteriler yapılacak. İstanbul’da paralel bir etkinlik örgütlemeye çalışacağız.
  • Ortadoğu’daki gelişmeleri takip edecek bir ekip oluşturmak, haftalık yazılarla grubu bilgilendirmek için çalışacağız.

Yürütme Kurulu toplantıları her perşembe 12.30’da, Yeşil Ev’de yapılıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.